„A“čko prehralo v Skalici

mfkskalica.sk

 

 

 

 

 

MFK Skalica – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)

Gól:64´Jakubek
ŽLTÉ KARTY: 8. Macej, 66. Verčimák, 66. Gruca, 84. Patarocha (všetci Bardejov)
POČET DIVÁKOV 370

 

MFK SKALICA:

Čikoš-Pavličko – Švrček, Lipták, Jakubek (90. Ondriš), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Haša, Jánošík, Čtvrtníček (87. Ulrich), Hruška (90.+ Vrábel)

PARTIZÁN BARDEJOV:

Gmitter – Jacko, Berežný, Belunek, Gruca, Verčimák, Macej (87. Košč), Didik, Szczepanski, Hamuľak (55. Patarocha), Staško

KOMENTÁR

Duel začal našim mierny tlakom na súpera, ale k výraznejšej šanci sme sa nedostali. Až v 8. minúte po faule na Švrčka kopal Mizerák priamy kop, ktorý však bez problémov zlikvidoval Gmitter. V 10. minúte sa osmelili aj hostia, ale Gruca svojim centrom nenašiel v šestnástke spoluhráčov a domáci sa bez problémov ubránili. Do prvej gólovej šance sa dostal v 12. minúte Haša, ale v ideálnej pozícii dobre netrafil loptu a jeho pokus minul bránu Bardejova. Ten istý hráč to o dve minúty skúšal prudkou strelou spoza šestnástky, ale mieril nad. Naši hráči v týchto chvíľach duel pod kontrolou, ale ani z prvého rohu nedokázali skórovať. V 18. minúte sme zabojovali na pravej strane, získali loptu, Jakubek pripravil pozíciu Hašovi, ale ten zo stoja v ťažkej pozícii prekopol bránu. V nasledujúcich minútach pribudlo na oboch stranách nepresností a hralo sa takmer výlučne medzi šestnástkami. Ďalšiu aktivitu naštartoval až náš rohový kop v 29. minúte. Ten síce vzruch ešte nepriniesol, ale následná akcia po pravej strane, keď sa uvoľnil Mizerák už po góle volala. Jeho center ideálne našiel Čvrtníčkovu hlavu, ten usmernil loptu do horného rohu, ale výborný zákrok vytiahol Gmittera, ktorý loptu dokázal vyškriabať. Z následnej akcie už potom Lipták spoza šestnástky mieril nepresne. V 33. minúte sme spravili v obrane chybu, ale Macej ju nevyužil a hlavička toho istého hráča mierila o dve minúty nad. Bardejov sa osmelil a o ďalšiu minútu našiel Belunek v šestnástke Hamuľáka, ktorého nádejný pokus zlikvidoval Čikoš-Pavličko. V poslednej minúte mali blízko ku gólu obe mužstvá. Najskôr priamy kop Hašu tečoval len tesne mimo bránu a vzápätí strela Staška letela blízko pravej tyče našej brány.

Druhý polčas začal našim tlakom a Švrček v 48. minúte z viac ako 30 metrov opečiatkoval brvno. Z nasledujúceho rohu Hašova hlavička skončila v náručí Gmittera. V 56. minúte zahrozili hostia. Po akcii Grucu a Szczepanskieho sa k lopte v šestnástke dostal Macej a jeho strela opiečatkovala pravú žrď našej brány. Už o minútu sme mohli skórovať, ale po centri Hrušku mieril Hlavatovič tesne vedľa. Po hodine hry sa do lopty oprel na hranici pokutového územia Čvrtníček, ale mieril iba do náručia Gmittera. Zvýšená aktivita našich hráčov nakoniec priniesla gólové ovocie. V 64. minúte zahral štandardnú situáciu na hlavu Hlavatoviča, ten posunul loptu na druhú stranu päťky a Jakubek už nemal problém poslať loptu do siete. Po góle sme sa zbytočne stiahli a dovolili sa Bardejovu nadýchnuť, ten to však nedokázal využiť. V poslednej štvrťhodine už sme držali loptu častejšie na kopačkách a Bardejovu nič nedovolili a zaslúžene si pripísali tesné víťazstvo.

zdroj: https://myzahorie.sme.sk/c/20650391/futbal-2-liga-mfk-skalica-bardejov-10.html#ixzz4srZFaJWY

OHLASY TRÉNEROV

 

Jozef Kostelník : ,, Súper k nám prišiel veľmi dobre pripravený, výborne bránil. Súpera sme prvý polčas držali na ich polke a potom sme si vytvorili nejaké sľubné šance, no hostí podržal ich brankár. Trpezlivo sme išli za víťazstvom a počkali sme si na šancu, ktorú sme využili a s ťažkým súperom získali veľmi cenné tri body, nakoľko minulú sezónu to bol jediný súper, ktorý nás doma porazil a preto sme veľmi radi, že sme vyhrali.  „