Bardejov chce ofenzívny futbal

Bardejov

zdroj: ligy.sk

 

 

 

 

 

 

BARDEJOV, 16.01.2016
Už s novým prezidentom klubu, keď Petra Petruša, ktorý skončil pre pracovné povinnosti, vymenil Stanislav Soroka, sa do zimnej prípravy pustili aj hráči po jeseni šiesteho tímu 2. ligy Východ Partizána Bardejov. O novinkách v klube sme sa porozprávali s jeho manažérom Dušanom Molčanom.
Ako hodnotíte jesennú časť súťaže vo vašom podaní?
Po odchode viacerých kvalitných a skúsených hráčov dostali priestor ďalší naši mladí hráči. Po dobrej letnej príprave sme do sezóny vstúpili veľmi dobre, snažili sme sa nielen doma ale aj na súperových ihriskách hrať hlavne útočný futbal. Do desiateho kola sme boli so získom 21 bodov na prvom mieste, s čím sme boli určite veľmi spokojní, aj keď bodov mohlo byť oveľa viac. Mladým chlapcom chýbala skúsenosť najmä v premieňaní šancí.
V jedenástom kole sme smoliarsky prehrali v Haniske 1:0, kde sme predviedli asi náš najlepší výkon na súperovom ihrisku. V tomto zápase sme si vytvorili množstvo čistých gólových príležitosti, no žiaľbohu sme nedokázali premeniť ani jednu. Na rozdiel od dobrého začiatku súťaže sa nám od 11. kola nedarilo, získali sme v ôsmich zápasoch iba sedem bodov. Bolo to zapríčinené hlavne slabou efektivitou v koncovke a veľkou maródkou v mužstve. Aj keď sme sa na súperových ihriskách snažili predvádzať útočný futbal, získali sme za jednu výhru a tri remízy len šesť bodov.
Aký je plán vašej zimnej prípravy?
Pre prípravu máme vytvorené dobré podmienky v domácom prostredí. Trénujeme dvakrát do týždňa dvojfázovo na umelom trávniku, v posilňovni a v neďalekých Bardejovských kúpeľoch. Máme naplánovaných 10 prípravných zápasov s kvalitnými súpermi, päť mužstiev je zo Slovenska, štyri sú poľské a jedno maďarské.
15.01.2016 (UT Prešov)
1. FC Tatran Prešov – PARTIZÁN BARDEJOV 2:2 (1:2)
Góly za BJ: Kica, Glushko
Partizán: Čikoš-Pavličko, Andraščík, Jacko, Staš, Kica, Sova, Ľalík, Gruca, Grohoľ, Javorśkyj, Glushko; striedali: Gmitter, Belunek, Kuhajdík, Bialončík, Oliinyk, Pyda, Kolibab, Ducár, Ivanko-Macej
19.01.2016 (utorok) o 17:30 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV – ŠK Odeva Lipany
23.01.2016 (sobota) o 13:00 (UT Kisvárda – Maďarsko)
Kisvárda Master Good – PARTIZÁN BARDEJOV
30.01.2016 (sobota) o 12:30 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV – KS Karpaty Krosno
02.02.2016 (utorok) o 18:00 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV – MKS Muszyna Poprad
06.02.2016 (sobota) o 10:00 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV  - FC Lokomotíva Košice
09.02.2016 (utorok) o 12:30 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV – Hutnik Nowa Huta Kraków
13.02.2016 (sobota) o 12:30 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV – Sandencja Nowy Sacz
20.02.2016 (sobota) o 10:30 (UT Bardejov)
PARTIZÁN BARDEJOV – FK Vyšné Opátske
27.02.2016 (sobota) o 14:00 (PT Krásna)
FK Krásna – PARTIZÁN BARDEJOV
S akým kádrom vstupujete do prípravy?
Káder sa oproti jesennej časti zatiaľ veľmi nezmenil. Na skúšku do iných tímov odišli len dvaja hráči, Louic Gagnon do Dunajskej Stredy a Marko Milunovič do Malajzie. Do prípravy sa zapojilo celkovo 23 hráčov, pričom Ľalik a Kostár (Trebišov) a Bialončik (Gerlachov) sa vrátili z hosťovania. Spolu s mužmi trénujú aj traja dorastenci Kukulský ml., Sova a Olyinyk a pridali sa už aj dlhodobo zranení Šosták, Sipľak a Staško.
Brankári: Gmitter, Kostár a Čikoš-Pavličko,
Hráči: Grohoľ, Kica, Gruca, Staš, Sipľak, Ivanko-Macej, Ľalik, Andraščík, Kuhajdík, Pyda, Jacko, Belunek, Kolibab, Ducár, Šosták, Bialončik, Sova, Kukulský, Olyinyk, Staško a Kačmár
Naším plánom je v prvom rade doplniť káder minimálne o štyroch hráčov, ktorí by zapadli do našej koncepcie. Chceme aby to boli skúsení a kvalitní futbalisti, ktorí v našom mužstve zvýšia konkurenciu. Týmto krokom chceme dosiahnuť to, aby náš káder bol pripravený na ďalšiu sezónu, aby sme už v lete nemuseli mužstvo výrazne doplňovať.
Aké sú vaše ambície v odvetnej časti súťaže?
V prvom rade chceme skončiť do šiesteho miesta, aby sme si zabezpečili účasť v skupine o postup. V nadstavbovej časti by sme chceli s kvalitnými mužstvami hrať vyrovnané zápasy a pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie. Našou prioritou je aj naďalej pracovať s mladými hráčmi a hrať útočný futbal. Zároveň by sme chceli zvýšiť divácku účasť na domácich zápasoch a získať viac bodov zo súperových ihrísk.