Bardejov prehral v Košiciach, v tabuľke na desiatom mieste

Skončili sa boje v druhej futbalovej lige.

Záverečné kolo mala na programe druhá futbalová liga mužov. Bardejovčania vycestovali do Košíc, kde sa stretli s domácou Lokomotívou. Oba celky už boli zachránené a tak už v podstate o nič nešlo.

Hostia do zápasu nastúpili v oklieštenej zostave, no minimálne bod chceli získať. V úvodnom polčase však presný zásah nepadol.

Po zmene strán úvodný gól padol až v 71. minúte, keď sa strelecky presadil domáci legionár Henrique Araujo De Oliveira. O dvanásť minút už bolo 2:0, brankára Partizána Jána Čikoša-Pavlička prekonal z pokutového kopu Jesse Marshall Thompson Edga.

Hostia sa však nevzdávali a v 87. minúte po rohovom kope hlavou Horodník znížil. Bardejovčanom však už viac času na vyrovnanie nestačilo a tak posledný zápas v sezóne prehrali o jeden gól.

V konečnej tabuľke sa Bardejovčania umiestnili na desiatom mieste, keď z tridsiatich zápasov desaťkrát vyhrali, deväť razy remizovali a jedenásťkrát ťahali za kratší koniec.

Štyridsaťjeden krát sa strelecky presadili, štyridsaťšesť gólov inkasovali. Víťazom druhej ligy sa stalo družstvo FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, druhý Poprad si zahrá o postup do najvyššej súťaže baráž. S druhou ligou sa lúčia družstvá Trebišov, Inter Bratislava, Prešov a Lipany.

FC Lokomotíva Košice – Partizán Bardejov BŠK 2:1 (0:0)

Góly: 71. Oliveira, 83. Edge – 87. Horodník

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko – Rocheu, Bartek, Kica, Človečko (83. Magda), Grogoľ (70. Belunek), Keresteš, Lipták, Milunović, Horodník, Micherda

Zdroj: ahojbardejov.sk