Bardejov potrebuje posilniť káder

autor: Juraj Ščerbík, www.profutbal.sk

 

 

 

 

 

Druholigoví futbalisti Partizána Bardejov vycestovali na prípravný zápas do Maďarska, kde hrali bez gólov. Zdá sa, že nájsť rovnocennú náhradu za tých ktorí odišli, nebude také jednoduché. Po jesennej časti si našli nové kluby Carlos de Azevedo, Stanislav Cuprišin, Ján Petráš, Ján Dzurík, a prekvapujúco odchádza aj Miroslav Hanuščák.

Prípravný zápas v Kisvarde však ukázal, že kvalitu mužstva z jesennej časti bude potrebné čo najskôr prinavrátiť, čo potvrdil aj asistent trénera Partizána Jozef Kukulský: „Chceli sme hrať na prírodnej tráve, no nakoniec tam bolo ešte horšie počasie ako u nás, tak sme sa stretli na veľmi dobrej umelej. Boli sme už bez Hanuščáka, ten sa rozhodol, že končí u nás, z rodinných dôvodov chýbal S. Kica, i zranený Andrič. Naša forma ešte nie taká akoby sme si predstavovali, potrebujeme popracovať na určitých postoch, verím, že káder doplníme.” Kukulský priznáva, že výkonnostnú úroveň z prvej časti súťaže sa im ešte nepodarilo aspoň vyrovnať: „Oslabili sme sa. Zo základu odišli Azevedo, Dzurík, Petráš, Cuprišin a teraz aj Hanuščák. Hľadáme hráčov, ktorí by nás doplnili. Z domácej liahne sa to zatiaľ nedá, keď chceme konkurovať Podbrezovej, Michalovciam, tak nie. V defenzívnej činnosti môže byť spokojnosť, ale na gólové zakončenie potrebujeme kvalitu, ktorú potrebujeme.”

Kisvarda SE – Bardejov 0:0

Zostava Partizána: Čikoš-Pavličko(46. Molčan) – Andraščík, Staš, Palša, Berecký, Gruca, L. Zápotoka (60. J. Zápotoka), Kuhajdík, Kliment ( 60. Guľa), Grohoľ (15. Vasiliak), Badalyan (60. Pavúk).