Bardejov zvíťazil na Interi

Dôležité tri body do tabuľky
Druhým jarným kolom pokračovala druhá futbalová liga mužov. Bardejovčania po víťazstve 1:0 v domácom prostredí nad Šamorínom vycestovali do Stupavy, kde domáce zápasy hráva Inter Bratislava. Napriek tomu, že v devätnástej minúte prehrával Partizán už 2:0, v ďalšom priebehu dokázal vyrovnať a v samom závere premenenou penaltou o výhre rozhodol Staško. Bardejovčania tak zvíťazili aj v druhom zápase v jarnej časti a odskočili z pásma zostupu a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. 

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim a už v devätnástej minúte vyhrávali 2:0, keď dvakrát gólmana Gmittera prekonal legionár Usman Adekunle Issa. Bardejovčania dokázali ešte do konca polčasu znížiť, keď v 44. minúte kontaktný gól strelil Radoslav Človečko. 

V druhom polčase gól dlho neprichádzal, domáci sa pozorne bránili a nedovolili hosťom skórovať. Keď sa už zdalo, že Inter v šesťbodovom dueli zvíťazí, prišli chvíľa striedajúceho Petra Katonu a v 84. minúte bolo vyrovnané. Bardejovčania sa však nevzdávali a v samom závere hlavný arbiter nariadil pokutový kop pre hostí, ktorý premenil znova striedajúci Jan Staško a rozhodol o nesmierne dôležitom víťazstve. Partizán si tak zo západu odnáša plný počet bodov a v tabuľke sa posunul na desiate miesto, keď má rovnaký počet bodov ako Inter.

FK Inter Bratislava – Partizán Bardejov 2:3 (2:1)

Góly: 12. a 19. Issa – 44. Človečko, 84. Katona, 90. Staško (z pen.)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Gmitter – Berežný, Rocheu, Bartek, Belunek, Kica, Človečko (82. Katona), Keresteš (69. Staško), Lipták, Milunović (77. Stachura), Micherda

Najbližšie sa Bardejov predstaví doma, v sobotu 23.3.2019 od 15.00 hod. privíta lídra tabuľky, Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.   

Zdroj: ahojbardejov.sk