Bardejovčanky deklasovali Banskú Bystricu

Šesť gólov strelili v prvom polčase.

V treťom kole prvej futbalovej ligy žien hostili Partizánky z Bardejova celok Banskej Bystrice. Domáce hráčky papierové prognózy naplnili a svojho súpera zdolali vysoko 8:0. 

Videoreportáž

Od úvodu sa hralo iba na jednu bránu. V trinástej a šestnástej minúte sa dvakrát presadila Semanová, o ďalších desať minút presne mierila Galarovičová. O tri minúty napla sieť delovkou spoza šestnástky legionárka Šaranović a otázkou ostávalo, koľko presných zásahov skončí v sieti Dukly. Do konca prvého dejstva sa ešte dva razy presadila Vujadinović. V prvom polčase zverenkyne trénera Djokića svojim súperkám strelili poltucet gólov.

Aj po zmene strán sa hralo iba na bránu Banskej Bystrice a brankárka Bardejova Drutarovská nemala žiadnu prácu. Hostky bránili so všetkými hráčkami a aj preto sa Partizánky nevedeli presadiť.

Až štvrťhodinu pred záverom strelila siedmy gól kapitánka Dimitrijević a v samom závere skóre na konečných 8:0 upravila Božić. 

„Bol to ťažký zápas, počas týždňa sme veľa trénovali. Unavené sme ešte boli po zápase na Slovane, kde sme nechali sto percent a kde sme vyhrali. V druhom polčase už na nás prišla únava. Ďakujem spoluhráčkam, trénerom a realizačnému tímu,“ uviedla po zápase kapitánka tímu Maja Dimitrijević. V zápase s Bystricou bol tréner Bardejova spokojný hlavne s prvou štyridsaťpäťminútovkou. 

„Prvý polčas bol veľmi dobrý, ako sme sa dohodli v šatni. Hrali sme rýchlo, jednoducho. Druhý polčas bol katastrofa, budeme v utorok na tréningu o tom hovoriť. Ak budeme tak hrať proti Myjave, bude veľký problém,“ povedal tréner žien Igor Djokić. 

Bardejovčankám po troch kolách patrí v tabuľke prvé miesto, spolu s Nitrou nestratili ani bod. Skóre 19:0 hovorí jasne, no v najbližšom domácom zápase proti Myjave sa bude hrať o šesť bodov a až tento zápas naplno preverí pripravenosť tímu z Horného Šariša.