Benko po triumfe nad Dubnicou ostro skritizoval rozhodcov

Druhá liga je v aktuálnej sezóne nesmierne nevyspytateľná. 


Druhá liga je v aktuálnej sezóne nesmierne nevyspytateľná. Dokázal to aj sobotný vysoký triumf Bardejova nad Dubnicou 3:0. Východniari, ktorí sa potácajú v spodnej polovici tabuľky pri zostupových pozíciách, zaskočili favorita, ktorý si drží druhé miesto. Pripravili mu tretiu prehru v aktuálnom ročníku, ktorá bola spomedzi všetkých najvyššia. Napriek tomu nevládla stopercentná spokojnosť.

O triumfe domáceho Partizána rozhodol gól Michala Horodníka zo 47. minúty duelu. Presný zásah sa však mohol zrodiť aj o pár minút skôr. Spornú situáciu v šestnástke hostí však rozhodcovia neposúdili ako penaltovú. „V 45. minúte bol na trávniku trochu vzruch, z nášho pohľadu to bola penalta. Poznáme uplynulé situácie, ktoré sa stali v jesennej časti sezóny v spojitosti s Dubnicou. Nech sa na mňa nik nehnevá, ale jedenástka mala byť pískaná,“ netajil ťažké srdce na hlavných arbitrov tréner Bardejovčanov Branislav Benko v hodnotení pre Futbalnet TV. Narážal tým aj na iné medializované situácie, v rámci ktorých sa tréneri súperov Dubnice sťažovali na (ne)odpískané pokutové kopy v neprospech ich tímov.

Partizán ale mohol tešiť druhý úspech po sebe a vyšperkovanie remízy 0:0 proti lídrovi tabuľky z Banskej Bystrice spred týždňa. „Po úspešnom zápase proti Dukle som hráčom zdôraznil, že musia podať minimálne rovnaký výkon, ak budú chcieť uspieť. S bodom sme vtedy boli spokojní, chlapcom sme však povedali, že jeden tentoraz už nestačí. Sprvu sme sa oťukávali, po zmene strán rozhodol gól. Predtým sme povzbudili chlapcov v kabíne, aby neupúšťali z bojovnosti,“ opísal motivačný príhovor v kabíne Benko. Partizán sa tak môže zatiaľ tešiť z umiestnenia na nezostupovej 11. pozícii. Kouč Bardejova napriek tomu adresoval ešte jednu kritiku do radov vlastných priaznivcov. „Sme radi, že sme potešili fanúšikov, i keď tesne pred koncom zápasu neostali, aby vytlieskali hráčov, ale odchádzali preč. Bardejovskému fanúšikovi asi nestačí nič,“ mrzelo Benka.

Svoj názor na stretnutie na východe SR poskytol aj tréner Dubničanov Peter Gergely. Jeho zverencov trápi horšia fazóna z ostatných piatich druholigových meraní síl. Vyhrali totiž iba raz, okrem toho uhrali dve remízy a dvakrát stratili všetky tri body. „Prvý polčas bol určite vyrovnaný a možno sme boli lepší. Domácim pomohol gól po štandardke, ktorú sme mali ubrániť, no nestalo sa tak. Tento moment zrejme rozhodol celý zápas. Domáci hrali na brejky, dostali sme gól, my by sme ho nedali ani do rána, hoci sme mali náznaky šancí. Chceli sme so zápasom niečo urobiť, ale mali sme otvorené dvierka do obrany. O všetkom rozhodol prvý gól, ten sme nemali dostať,“ mrzelo Gergelyho. Považania už takmer naisto prezimujú na druhej priečke, keďže na vedúcu Duklu majú po tejto prehre trojbodovú stratu. „Berieme to ako je. Druhá liga je vyrovnaná a ťažká súťaž. My sme už prakticky zachránení a Bardejovu prajem, aby sa tiež udržal,“ zaželal si na záver dubnický lodivod.