Benkovi urobili Bardejovčania radosť

Ako pri zisku titulov s 1. FC Košice.

Keď sme sa v rámci avíza na zápasy 4. kola II. futbalovej ligy pýtali kormidelníka Bardejova Branislava Benka, či by ho z Košíc uspokojil aj bod, na rovinu priznal, že áno.

Jeho tím si po výhre 2:1 odviezol z Čermeľa nie jeden, ale všetky tri body.

Znamená to teda tristopercentnú spokojnosť?

„Áno. Musíme to ale potvrdiť doma so žilinským béčkom, aby to malo význam,“ usmieval sa pri východe z útrob dobre známeho štadióna dočasný hlavný tréner Partizána.

Z dvoch zápasov pod jeho vedením vydolovali Bardejovčania štyri body.

Benko zároveň prezradil, čím motivoval svojich zverencov pred zápasom.

„Povedal som im, že na tomto štadióne som s 1. FC Košice dvakrát oslavoval majstrovský titul a hrali sme tu Ligu majstrov. Nech mi urobia takú radosť, akú som cítil vtedy. Chlapci to splnili, za čo im veľmi ďakujem,“ povedal bývalý úspešný brankár.

Tlak domácich po znížení neprišiel

Treba priznať, že v Košiciach sa v sobotu podvečer žiaden extra futbal nehral.

Najmä domáci sa prezentovali rozháraným dojmom.

Bardejovčanom ponúkli oba góly doslova ako na podnose.

V 14. min nepremenil svoju šancu Kuc, a hneď vzápätí sa na druhej strane po chybe Lesniaka nemýlil Horodník.

Rovnaký hráč sa presadil aj krátko pred prestávkou, jeho chytateľná strela z priameho kopu prekĺzla Fabinimu do siete.

Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, po hodine hry Radovanovičom znížili, ale v zostávajúcom čase namiesto tlaku so snahou o vyrovnanie rozčarovali seba i svojich fanúšikov.

Bardejovčania mohli zápas ´zavrieť´ aj skôr.

Milunovičov ďalekonosný pokus však na dvakrát skrotil neistý Fabini a striedajúci A. Leško v tutovke nastrelil len pred ním stojaceho protihráča.

Potrebujú impulz. A striasť kŕč

Druhé dejstvo otvoril rozohrávkou zo stredového kruhu prekvapujúco František Pavúk.

Známy univerzál, ale najmä v zadných radoch, to vpredu rozhýbal, jediný košický gól niesol jeho rukopis.

Ako zareagoval, keď sa dozvedel o vysunutí na hrot útoku?

„Taká situácia nastala za nepriaznivého stavu aj v minulej sezóne v Plavnici, tiež som vtedy prihral na gól. Škoda, že tentoraz to nepomohlo k bodom,“ vravel Pavúk, ktorý sa len pomaly trúsil z trávnika a stále akoby nechcel uveriť konečnému rezultátu.

„Ťažko sa mi hľadajú slová. Všetci vidia, že chceme, bojujeme a dávame do toho všetko. Chyby sa ale opakujú. Kým v tretej lige ich súperi netrestali, teraz z každej dostaneme gól. Za stavu 0:2 sa už ťažko doháňa výsledok. Nevzdali sme sa, ale nestačilo to.“

Košičania sa ďalšou prehrou dostali do neľahkej situácie.

Po štyroch kolách majú stále na konte len jeden bod a najbližšie ich čaká vystúpenie na pôde Skalice, ktoré doma zakopáva len zriedkavo.

„Ešte predtým nás v stredu čaká pohárový zápas s Bardejovskou Novou Vsou. Najprv treba zvládnuť ten. Verím, že sa v ňom chytíme výsledkovo i herne. To by bol správny impulz, aby sme zo seba dostali kŕč,“ vravel skormútený Pavúk.

Návrat vníma pozitívne, chce pomôcť

Bardejov disponuje skúsenou defenzívou.

Smerom dopredu sa nám okrem dvojgólového Michala Horodníka pozdával aj dravý výkon Petra Voška.

Práve on vyhral súboj, z ktorého profitoval jeho spoluhráč pri prvom presnom zásahu.

„Zápas mi chutil. Vždy sa hrá lepšie, keď sa vyhráva. Bojovali sme, nebolo to ľahké, ale zvládli sme to. Zároveň je to povzbudenie do ďalších zápasov, v ktorých budeme chcieť takisto bodovať,“ konštatoval 18-ročný mladík, ktorý s futbalom začínal v obci Granč-Petrovce pod Spišským hradom.

V uplynulej sezóne si Voško pripísal šesť fortunaligových štartov za Podbrezovú a na jar pomohol Pohroniu k historickému postupu.

„V Bardejove som hrával už v doraste. Návrat do klubu hodnotím pozitívne a vynasnažím sa čo najviac pomôcť mužstvu,“ okomentoval svoj príchod do známeho prostredia.

Zdroj: korzar.sme.sk