Cieľom žien hrať Ligu majstrov

Bardejovčanky chcú znova získať majstrovský titul.

Futbalistky Partizána Bardejov sa pred začiatkom práve prebiehajúceho prvoligového ročníka netajili vysokými ambíciami. Pred začiatkom jesennej časti došlo k výmene trénera. Žezlo na lavičiek Hornošarišaniek prevzal srbský kormidelník Igor Djokić. Ten na začiatku uviedol, že jeho jediným cieľom je majstrovský titul a víťazstvo v Slovenskom pohári. 

Tomu napovedali aj výsledky na ihrisku. Bardejovčanky však kvôli korone stihli odohrať len päť ligových kôl. Vo všetkých zápasoch boli úspešnejšie ako ich súperky.

Doma hrali tri krát s bilanciou tri výhry a skóre 19:0, vonku vyhrali oba zápasy so skóre 5:0. Dievčatá si poradili aj so svojimi najväčšími súperkami v boji o čelo tabuľky. Zvíťazili na ihrisku bratislavského Slovana 1:0 a rovnakým výsledkom sa skončil aj ich súboj s Myjavou, napriek tomu, že väčšinu zápasu hrali oslabené o vylúčenú hráčku. 

Dobre rozbehnuté Bardejovčanky zastavilo prerušenie súťaže. Aktuálnu tabuľku vedie Slovan Bratislava s 18 bodmi. Hral však o dva zápasy viac ako druhé Partizánky. Tretia je Myjava so šiestimi odohratými zápasmi, štyrmi výhrami, dvomi prehrami a dvanástimi bodmi. Bardejovčanky dali 24 gólov. 

Sedem gólov Semanovej a Vujadinović 

Najlepšou strelkyňou je Stela Semanová a Jelena Vujadinović, dali po sedem gólov. Tri krát skórovala Maja Dimitrijević, dvakrát presne mierila Henrieta Vaľušová. Veronika Galarovičová, Maja Šaranović a Helena Božić strelili jeden gól a jeden bol vlastný. 

Červenú kartu videli Darija Djukić a Mária Petrová. Žltú Maja Šaranović a Darija Djukić po dva krát. Tamara Gmitterová, Dominika Bereščáková, Helena Božić a Henrieta Vaľušová raz. 

V tíme päť hráčok zo zahraničia  

V družstve je päť legionáriek – Djukić, Vujadinović, Šaranović a Božić. Pochádzajú z Čiernej Hory a sú aj reprezentantkami svojej krajiny. Maja Dimitrijević reprezentuje Srbsko. V jesennej časti nosila v Bardejove na rukáve kapitánsku pásku. Na Slovensku je už dlho, chce tu ostať a ako povedala, uvažuje nad prijatím slovenského občianstva.

V jesennej časti súťažného ročníka 2020/2021 v drese Partizána nastúpili: Solárová, Drutárovská, Gmitterová, Dimitrijević, Šaranović, Božić, Djukić, Galarovičová, Vaľušová, Vujadinović, Semanová, Bereščáková, Mattová, Petrová, Jacenková, Iľková, Vasiľková.

Zdroj: ahoj.tv/P. Cingel