Dorastenky a žiačky na úvod porazili Ružomberok

Odštartovali dievčenské súťaže.

V prvom zápase v novej sezóne hostili dorastenky Partizána Bardejov družstvo Ružomberka. Bardejovčankám vstup do zápasu nevyšiel a po dvoch inkasovaných góloch prehrávali 0:2. Do konca prvého polčasu však ešte dokázali vyrovnať, keď sa dvakrát presadila šikovná Tipulová. 

Po zmene strán už boli domáce lepším tímom, no hostky takisto hrozili. Vytúžený gól a napokon aj víťazný strelila znova Tipulová, päť minút po zmene strán a svojim hetrikom výraznou mierou dopomohla k víťazstvu Bardejova. V ďalších minútach už diváci gól nevideli. Partizánky potvrdili úlohu favoritiek a do tabuľky si pripísali úvodné tri body. 

Partizán Bardejov BŠK – MFK Ružomberok 3:2 (2:2)

Góly: Tipulová 3

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Drutarovská – Petrová, Vasiľková, Hronecová, Mattová, Karaffová, D. Bereščáková, Sivčová, Iglódyová, Kendiová, Tipulová, Kapcová, Kyseľová, Homová, Moravcová, Jacenková, Iľková

Po dorastenkách sa na ihrisku predstavili po prvý raz v majstrovskom zápase v novej sezóne žiačky. Tie svoje súperky porazili vysoko 6:1 a do tabuľky si pripísali tri body. Skóre otvorila v deviatej minúte Hlavinková a o 3 minúty zvýšila na 2:0. V prvom polčase sa ešte presadila Cuperová. Po zmene strán góly strieľali Hlavinková, Lešková a Cuperová. 

„Do súťaže sme vkročili s prakticky novým kádrom, ktorý tvorili mladé hráčky – prevažne roč. nar. 2008. Potešilo nás, že väčšina dievčat boli proti starším protihráčkam dominantné v osobných súbojoch, a aj vďaka tomu sme následne vedeli vytvoriť viac šancí. Prejavili sa aj niektoré nedostatky, v tomto zápase, najmä zakončenie. V týchto prípadoch nám boli veľkou oporou skúsené hráčky ako Viki Cuperová, Linda Hlavinková a aj Klára Škriabová. V prvom polčase mali súperky niekoľko gólových šancí, popri ktorých nás podržala naša brankárka Sofia Dupkalová,“ uviedla po prvom majstrovskom zápase trénerka žiačok Katarína Chovancová.

„V druhom polčase súper kondične odchádzal, čo využili naše hráčky a postupne zvyšovali skóre. Následne sme zhodnotili aj niektoré ďalšie nedostatky, ktoré sa budeme snažiť odstrániť. Celkový výsledok nás potešil, ale našou prioritou v tejto kategórii bude naďalej rozvíjať sebavedomie, individuálne schopnosti a zlepšiť spoluprácu postupne aj vo väčšom priestore,“ dodala K. Chovancová. 

Partizán Bardejov BŠK – MFK Ružomberok 6:1 (3:0)

Góly: Hlavinková 3, Cuperová 2, Lešková

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Dupkalová – Bednárová, Michalcová, N. Čechová, S. Čechová, Soroková, Lešková, Kundratová, Škriabová, Briškárová, Hlavinková, Knapová, Cuperová

Zdroj: ahojbardejov.sk