Grohoľ: Stále mám čo zlepšovať.

zdroj: www.korzar.sk, autor: Peter Cingeľ

 

 

 

 

 

 

Michal Grohoľ patrí k stabilným hráčom bardejovského futbalového druholigistu. V závere jesene ho pribrzdilo zranenie.

BARDEJOV. Michal Grohoľ (nar. 1991)  je odchovancom bardejovského futbalu. Na štadión prišiel ako deväťročný a tréneri si  všimli, že tento chlapec je nielen talentovaný, ale aj  pracovitý, a  že je futbalu ochotný obetovať všetko.

Od svojho príchodu sa zaradil medzi najlepších. Postupne prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a vždy patril k oporám.

Návrat domov po Slavii

Samozrejme, že záujem z iných klubov na seba nedal dlho čakať. V roku 2008 Michal prijal lákavú ponuku a odišiel do Slavie Praha.

„V Slavii som začínal v C–doraste. Postupne som sa prepracoval až do dorasteneckého áčka,  ktoré hralo najvyššiu  súťaž, “ spomína Michal Grohoľ.

Po skončení pôsobenia u mládežníkov hrával  za slávistické béčko. Keď sa v roku 2011 objavila možnosť, že by sa mohol do Bardejova vrátiť, v Partizáne nezaváhali a dobre urobili. Grohoľ sa okamžite zaradil medzi opory.

Pomohol Bardejovu s postupom i s úspešným účinkovaním v druhej lige.

Michala  na ihrisku vidieť. Dobre technicky vybavený, rýchly a behavý univerzálny  hráč, ktorý dokáže  strieľať góly, si získal aj bardejovské publikum. Na tribúnach patrí medzi divákmi k  najobľúbenejším. Aj preto, že je vždy zvyknutý ísť do všetkého s veľkým nasadením.

V závere jesene prišlo zranenie

V práve skončenej jeseni ho však v závere pribrzdilo zranenie.

„Odohral som 14 zápasov. Bola to dobrá sezóna, len škoda tých bodov, ktoré sme stratili doma –  či už s Michalovcami, alebo Rimavskou Sobotou.“

Svoje účinkovanie na ihrisku hodnotiť Michal nechce: „Mal by zhodnotiť tréner, ako bol so mnou spokojný. Ja môžem len povedať, že stále mám čo zlepšovať.“

Dobré výsledky Partizána, okrem iného,  sú aj v tom, ako hráči spolu vychádzajú a aké sú vzťahy v kabíne.

„Atmosféra v mužstve je podľa mňa dobrá, máme super kolektív a rozumieme si aj mimo ihriska,“ potvrdil Michal Grohoľ.