Hlasy trénerov po dueli Bardejov – Prešov

Povedali po zápase

Futbalisti Partizána Bardejov zdolali v šesťbodovom zápase Prešov 3:1 a získali dôležité tri body v boji o záchranu.

Povedali po zápase Roman Berta, tréner Partizána Bardejov: „Prvý polčas nesplnil moje predstavy. Pokyny, ktoré som dal hráčom v kabíne, plnili presne naopak. Dlho hrali s loptou do šírky, nedávali lopty do krídelných priestorov, hrali to cez stred ihriska, cez hosťujúceho vysokého stopéra, ktorý všetky lopty zbieral. Hneď prvá akcia, ktorú sme urobili z krídelného priestoru skončila našim gólom. Potom sme urobili fatálnu chybu pri prechodovej fáze. Obranca nastrelil súperovho hráča a z brejkovej situácie súper vyrovnal. Do konca polčasu sme boli v kŕči, robili sme nepresné prihrávky a súper z toho ťažil. V kabíne padli tvrdšie slová, povedal som hráčom, že takto sa za bardejovský futbal nebojuje. V druhom polčase sme mali viac hry, po 60. minúte aj hernú prevahu. Dali sme gól a v závere sme zvýšili na 3:1. Keď sme sa upokojili, bolo vidieť, že hráči vedia hrať futbal, ale kvalitu počas celého zápasu sme neukázali.“

Jaroslav Galko, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Gratulujem domácim k víťazstvu a pravdepodobne aj k záchrane v druhej lige. V zápase sme podali rovnaký výkon, ako v predchádzajúcich stretnutiach. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany, viac zhusťovať priestor pred vlastnou bránou, ísť na rýchle brejky. Žiaľ, z prvej hrúbky sme dostali gól. Z rýchleho brejku sme vyrovnali. V prvom polčase sme boli Bardejovu vyrovnaným partnerom. V úvode druhého dejstva sme mali na viac, ale domáci nás do šance nepustili. Potom sme zo štandardky inkasovali. V 60. minúte došli sily našim stredovým hráčom a domáci už boli jednoznačne lepším mužstvom, zaslúžene dali tretí gól a mali ešte ďalšie možnosti. Za druhý polčas a hlavne za záver zápasu sme si body nezaslúžili. Futbal sa hrá deväťdesiat minút a my sme v 60. minúte dohrali.“

Zdroj: ahojbardejov.sk