Kukulský neskrýva sklamanie

profutbal.sk, fclokomotiva.sk

 

 

 

 

 

Už v piatok sa predohrával zápas šiesteho kola druhej ligy Východ medzi Lokomotívou Košice a Partizánom Bardejov. Domáci nastúpili do duelu pod vedením nového trénera Alberta Rusnáka.

A ten zažil víťazný debut. Jeho zverenci porazili dovtedajšieho lídra priebežného poradia 3:1 po góloch Jana, Gálla a Harvilu. Za hostí sa presadil z pokutového kopu Michal Hamuľak. Loky po dôležitom triumfe predskočila v tabuľke práve svojho piatkového súpera, momentálne je druhá s trinástimi bodmi a dvojbodovou stratou na prvý FC VSS.

„Bol som plný očakávania, čo prinesie tento zápas. Po štyroch tréningoch som ešte nevedel, do čoho idem, čo chlapci predvedú na ihrisku. Ale môžem ich len pochváliť za bojovnosť, za srdiečko. Zabojovali za mňa i za seba a urobili mi debut v Lokomotíve príjemným. Za to im ďakujem. Ale čo sa týka futbalovej stránky, tak ako my sme boli nebezpeční, tak aj Bardejov mal čisté gólové šance. Ak by ich premenil, zápas by sa možno bol skončil inak. Hralo sa síce hore dole, ale na môj vkus treba zlepšiť hernú kvalitu. Som spokojný s výsledkom, debut mi dopadol dobre, ale na tom hernom prejave ešte treba popracovať. Máme čo robiť. Prišiel som tu na to, aby som chlapcov niečo naučil. Len čas ukáže, či to bude správna cesta,“ nechal sa počuť nový tréner Lokomotívy Albert Rusnák.

Jeho náprotivok Jozef Kukulský neskrýval sklamanie. „Domáci podali oduševnený, kvalitný a ofenzívny výkon. My sme sa síce celý týždeň poctivo pripravovali, no sklamali ma skúsení hráči. Bol to náš najslabší výkon v doterajšom priebehu sezóny. Chýbala nám šťava, iskra, túžba po víťazstve, motivácia presadiť sa, motivácia, aby sme niečo uhrali. Strácali sme jednoduché lopty, neboli sme kvalitní. Keď sa nedarí smerom dopredu, aspoň defenzíva by mala byť kvalitnejšia, no nám sa nedarilo ani vzadu. Ja sa nad čím zamyslieť. Je to druhá liga, pre mňa je to profesionálny futbal, no proti Lokomotíve niektorí akoby na ihrisku ani neboli. Som z toho veľmi sklamaný. Lokomotíva ukázala srdce, túžbu, bojovnosť, a to rozhodlo. My sme to nepredviedli, čo je pre mňa sklamanie,“ zopakoval niekoľkokrát lodivod Partizána.

Na programe Slovnaft Cup

V strede týždňa budú mať oba celky pohárové povinnosti. Zatiaľ, čo Loky bude v stredu na pôde piatoligovej Oravskej Poruby jasný favorit, Bardejov v utorok privíta v Bardejovskej Novej Vsi Ružomberok.

„Ja by som si to radšej vymenil s Bardejovom, pretože je to sviatok hrať proti prvoligistovi. Budem im držať palce. Čo sa týka nás, nemáme ľahkú úlohu. Sme papierový favorit, a to sú najhoršie zápasy. Hráčov musíme po triumfe nad Bardejovom vrátiť späť na zem, pripraviť mužstvo nebude jednoduché. Musíme vyhrať, káže nám to postavenie: druholigista proti piatoligistovi. Čaká nás náročný duel, ale urobíme maximum pre úspech,“ odkázal fanúšikom v rozhovore pre fclokomotiva.sk tréner Rusnák.

„Myslím si, že len takýto zápas, aký nás čaká s Ružomberkom, nás môže kdesi posunúť. Verím, že chlapci sa k tomu postavia trochu inak ako v piatok. Verím, že budeme aktívnejší, agresívnejší v osobných súbojoch, kolmejší, presnejší. Dúfam, že favorita v dobrej atmosfére potrápime. Teším sa na to, pretože hrať proti prvoligistovi je aj pre mňa ako trénera veľká výzva. Verím, že aj pre chlapcov. Viac očakávam hlavne od tých skúsenejších hráčov, snáď sa poučili, že tak ako proti Lokomotíve už hrať nemôžeme,“ zaželal si na záver Jozef Kukulský.

FC Lokomotíva Košice – Partizán Bardejov 3:1 (1:0)
Góly:
 28. R. Jano, 54. B. Gáll, 76. Š. Harvila – 58. pen M. Hamuľak; Žlté karty: 48. Harvila, 12. Hloušek, 57. Gáll – 15. Jacko; Rozhodovali: Krivošík – Perát, Sluk; Divákov: 510.

FCL: Bréda – Cmarko, Cicman, Šuľák, Pavúk – Harvila (88. Kamenec), Zajac (68. Slinčák), Hloušek, Karaš, Gáll (68. Jass) – Jano

Bardejov: Novák – Jacko, Grohoľ, Verčimák, Horodník, Staš, Macej (66. Patarocha), Andraščík, Makela (46. Góra), Hamuľak, Šosták (46. Pyda)

Zdroj: fclokomotiva.sk, foto: fclokomotiva.sk/Erik Demek