Kukulský: Verím, že všetko bude fungovať

Príprava sa blíži do finále.

Po tréningu vo štvrtok na obed kormidelník Partizána Jozef Kukulský bol spokojný nielen so skladbou tímu, ale aj s podmienkami, ktoré klub vytvoril do jarnej časti súťaže. 

„Káder sme doplnili hráčmi na posty, ktoré sme potrebovali. Môžem povedať, že k dnešnému dňu je to už konečná podoba. Teraz bude dôležité, aby sa mužstvo zohralo. Trojicu legionárov tvoria Romulo Silva Santos, Brazilčan sa k nám vrátil z pôsobenia na Malte. Nováčikmi sú ďalší Brazilčan Joao Viktor Guimaraes Silva a z Portugalským pasom si to vyskúša Bruno Ricardo Rocha da Luz.

Vo štvrtok predpoludním z Podbrezovej na prvý tréning nastúpili dvaja 19-roční Nicolas Mejri a Viktor Mojžiš. Z Poľska by sa mali presadiť Rafael Zaborowski a Pavel Jerzabak.“ Z jesennej časti zostalo zdravé jadro.

„Máme trojicu brankárov na čele s Jánom Čikošom-Pavličkom, spolu s Dušanom Dlugošom a Dávidom Pillárom. V poli Miro Keresteš, Michal Horodník, Dávid Belunek, Miro Petko. Dávid Berežný po operácií kolena by mal začať s tréningom možno v apríli. Keďže hráči zo Slovenska nejavili záujem o Bardejov, tak sme zobrali legionárov zo zahraničia. Ja som spokojný s doplnením kádra a verím, že všetko bude fungovať tak, aby sme skončili bližšie k polovici tabuľky. V kádri sú ešte Savelij Somov, Dušan Haščák, Ľubomír Pangrác-Piter, Šimon Stachura, Dmitrij Luchanin, Miroslav Mikolaj, Marko Lukáč. Z dorastu sú v príprave Elizeuš, Rábik, Sosňák, Paňko a Hejda.“ 

Kukulský zvýraznil, že podmienky sú také, aké mužstvo má mať na 2. ligu. Najmä po turbulentnom období na prelome rokov to bol najvyšší čas.

„My chceme hrať dôstojnú úlohu v súťaží, popasovať sa v každom zápase kvalitným výkonom do posledného kola. Vedenie Partizána doposiaľ splnilo všetky požiadavky hráčov. Nie je žiaden problém. Teraz záleží na nás, aby sme sa kvalitne pripravili. Najbližšie hráme prípravný zápas v Humennom. Doma so Šarišskými Michaľanmi to už bude o tom, ako sa dokázali chlapci zohrať. Chcem si byť istý, že zvládajú posty, na ktoré sme ich angažovali.“

Zdroj: ahojbardejov.sk