Líder tabuľky si z Bardejova odniesol len bod

Bardejov – Banská Bystrica 0:0.

Partizán Bardejov, mužstvo z chvosta tabuľky II. futbalovej ligy, statočne bojoval proti úspešnejšej Dukle Banská Bystrica.

V zápase 15. kola zlyhali strelci, duel skončil bez gólov.

Konštrukcia brány pomohla obom

 Vojaci hneď v úvode pohrozili.Najprv im domáci ponúkli šancu po nedorozumení v obrane a následne Vaščákov teč skončil tesne vedľa žrde brankára Čikoša-Pavlička. Po štvrťhodine mohol otvoriť skóre domáci Voško.

 Po prihrávke Briganta sa ocitol zoči-voči brankárovi Nôtovi, akurát, že súboj nezvládol. Aj zakončenie D. Keresteša bolo nešťastné. Jeho technickú strelu brankár Dukly vytlačil na brvno.

Hostia sa spoliehali na Vaščáka s Polievkom na hrote, domáca obrana to prežila. Šťastie stálo na jej strane aj po hlavičke Polievku v 33. min, keď lopta sa od žrde odrazila do poľa.

Vydaril sa aj projektil Milunoviča, no len do brankára. Aj keď hostia boli častejšie s loptou, do šatne mohli odchádzať s úsmevom domáci. To by ale Voškovu činnosť musel Belunek presnejšie zakončiť.

Viac energie po prestávke

V druhej časti hry oba tímy pridali v strede ihriska. Bolo tam mnoho osobných súbojov, no aj technických chýb.

Útoky sa striedali na obe brány, brankári boli pozorní. Predsa len, hostia boli bližšie ku gólu.

Po hodine hry unikol za obranu domácich Starší, no v rozhodujúcom momente pred zakončením sa na mokrom trávniku pošmykol.

Zaujímavá pre oko diváka bola koncovka zápasu. Tentoraz vyznela v prospech Partizána. Strelecké pokusy Horodníka i Jansa však neskončili v sieti.

Partizán zabojoval ako tím

Hornošarišania sa ocitli v pásme zostupu. Tréner Branislav Benko pochválil tím za prístup.

„Útočilo sa na obe strany, hráči sa snažili zo všetkých síl. My sme v defenzíve, až na moment, keď sa lopta odrazila od žrde, zahrali celkom dobre. Trošku pokrivkávame v premieňaní šanci.Rešpekt pred lídrom tam bol. Ktoré mužstvo by dnes dalo gól, tak by vyhralo. Aj keď sme hrali doma, s bodom som spokojný. Faul Voška vyplýval z jeho neskúsenosti. Hrá na čo má, takéto veci neovplyvňujú priebeh zápasu. Dostal šancu a dostane ju aj v ďalšom zápase. Všetci zo seba vyžmýkali do poslednej nitky,“ povedal Benko.

Dukla spokojná aj s bodom

Najproduktívnejší útok súťaže spod Urpína tentoraz vyšiel naprázdno.

Napriek tomu bol tréner Stanislav Varga spokojný.

„Bol to dobrý, fyzicky náročný druholigový zápas. Súper bol dobre kondične pripravený, my sme pôsobili lepšie po technickej stránke. S bodom som spokojný. Obe mužstvá chceli vyhrať. Moji hráči bojovali, gól sme nedostali ani nedali. Trafili sme žrď, ale tu nebude každý bodovať. Domáci dobre bránili. Nevidím dôvod, prečo nás všetci pasujete za favorita súťaže. Veď my nemáme kde hrať, sme bezdomovci. Nad chlapcami nelámem palicu, vydali zo seba všetko, čo mali. Získali sme bod, ktorý môže byť aj zlatý,“ skonštatoval rodák z Lipian.

Zdroj: korzar.sk