Ligová jedenástka žien

Bardejov

16.3.2017 futbalovysvet.sk

 

 

 

 

 

 

V Senci vyhlásili premiérovú Ligovú jedenástku žien

15.03.2017, 22:00 - SENEC – Na slávnostnom galavečeri v Senci v stredu vyhlásili laureátky futbalovej ankety Ligová jedenástka žien 2016.

Foto: TASR – ilustračná

Anketa nahradila v minulosti všetkým známu ženskú futbalovú Jedenástku roka, premiérovo hlasujúci rozhodovali o laureátkach pôsobiacich výhradne na domácich trávnikoch.

“Rozhodli sme sa anketu inovovať z viacerých dôvodov. Jedným z nich je motivácia a podpora veľkého počtu hráčok, ktoré si zaslúžia rešpekt, ocenenie a publicitu za pôsobenie na domácej ligovej scéne. Nie všetky môžu dostať šancu okúsiť reprezentačný dres, ale mnohé z nich obetovali vo svojom živote futbalu veľa a toto je príležitosť, ako tie najúspešnejšie z minulého roka odmeniť a spopularizovať,” komentovala tohtoročné zmeny v tlačovej správe Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Alexandra Bíróová, slovenská futbalová reprezentantka vo funkcii koordinátorky ženského futbalu SFZ.

O zložení premiérovej jedenástky rozhodli hlasy trénerov ženských reprezentačných tímov, trénerov klubov 1. ligy žien, členov komisií ženského futbalu a zástupcov SFZ. Na dvadsiatich anketových lístkoch sa objavili mená 36 futbalistiek. Dostalo sa do nej kvarteto futbalistiek Partizánu Bardejov – Patrícia Chládeková, Monika Havranová, Mária Mikolajová a Martina Šurnovská, ktorá už oblieka dres bratislavského Slovana.

Vyhlasovateľom a organizátorom ankety je SFZ, laureátky si prevzali ocenenia za účasť v ideálnej jedenástke z rúk generálneho sekretára SFZ Jozefa Klimenta a člena výkonného výboru SFZ Juraja Jánošíka.

Titul “Talent roka 2016″ získala, tak ako v minulom roku, stredopoliarka Mária Mikolajová (Partizán Bardejov). Trofej jej odovzdal generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, slávnostný večer moderoval Vladimír Varecha.

Patrícia Chládeková (Partizán Bardejov), Monika Havranová (ŠK Selce/Partizán Bardejov), Stephanie Deszatová (FC Union Nové Zámky/FK Duslo Šala), Iveta Nevedalová (Spartak Myjava), Denisa Mráziková (MŠK Slovan Trencianske Teplice), Terézia Kovalová (ŠK Slovan Bratislava), Katarína Košlabová (FC Nitra), Adriana Briššová (ŠK Selce/Sport Ladies Club Banská Bystrica), Mária Mikolajová (Partizán Bardejov), Martina Šurnovská (Partizán Bardejov/ŠK Slovan Bratislava), Veronika Sluková (ŠKF VIX Žilina)Ligová jedenástka žien 2016: