Mikolajovú radia k toptalentom

korzar

zdroj: www.korzar.sk, autor: Peter Cingeľ

 

 

 

 

 

 

Mária Mikolajová je žiačkou Hotelovej akadémie v Bardejove. Spolu so spoluhráčkou z prvoligového Partizána Martinou Šurnovskou sú pravdepodobne dvoma  najväčšími  talentmi  súčasného slovenského ženského futbalu.

BARDEJOV. Mária sa, ako jediná hráčka pôsobiaca v domácom klube, dostala aj do najlepšej ženskej jedenástky SR za rok 2014.

Všetky ostatné nominované  dievčatá pôsobia v zahraničí.

„Som veľmi vďačná za to, že som sa dostala medzi jedenásť najlepších futbalistiek Slovenska. Určite k nominácii prispelo naše úspešné účinkovanie na Olympijských hrách mládeže. V jedenástke roka som bola najmladšia. Mám za sebou dobrú sezónu, darilo sa mi,“ komentuje Mária.

Šestnásťročná Mikolajová je hráčkou reprezentácie SR WU 19 aj WU 17. Sedemnástka  absolvovala  neúspešnú kvalifikáciu na ME.

Mária jej priebeh  hodnotí takto: „Kvalifikácia  WU 17 sa nám nevydarila. Aj keď sme nehrali až tak zle, nedávali sme góly a po našich chybách sme inkasovali.“

Začínala s futbalom v Spišskom Hrušove  a do Bardejova prišla  zo Spišskej Novej Vsi.

“Oslovil ma pán Kuľka, koordinátor ženského futbalu v Partizáne Bardejov, a ponúkol mi možnosť hrať za Partizán. Keď som sa dozvedela, že do Bardejova  odchádzajú aj moje ďalšie spoluhráčky, ponuku som prijala. Páči sa mi tu a som spokojná. Podmienky sú veľmi dobré.“