Muži si body z Púchova neodniesli

Partizánom nevyšiel úvod zápasu.

V ôsmom kole druhej futbalovej ligy mužov vycestoval Partizán k nováčikovi súťaže, Púchovu. Hostia boli pred zápasom miernym favoritom a po domácom víťazstve nad béčkom Ružomberka chceli bodovať naplno. 

Po dlhej ceste na západ Slovenska však Bardejovu úvod stretnutia vôbec nevyšiel a už v šiestej minúte domáci legionár Munyorove otvoril skóre zápasu. Partizáni ostali zaskočení a ubehlo len päť minút a loptu zo siete ťahali znova – v jedenástej minúte Pilát zvýšil na 2:0 pre MŠK. Až po polovici prvého dejstva sa hostia osmelili a hra sa postupne vyrovnala. Domáci pôsobili aktívnejším a svižnejším dojmom a vypracovali si niekoľko nebezpečných striel, ktoré kryl Pillár v bránke BŠK. V úvodnom polčase už gól nepadol.

Ani druhý polčas hosťom nevyšiel a v 54. minúte po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Petko, ktorému duel vôbec nevyšiel. Bardejovčania s pribúdajúcimi minútami postupne prevzali iniciatívu a aj keď ich na ihrisku bolo o jedného menej, mali viac z hry. Posledná dvadsaťminútovka patrila hosťom, avšak gól neprichádzal. V závere východniari vrhli všetky sily do útoku a v samom závere inkasovali tretí gól. V Púchove prehrali 3:0 a pred zápasom proti béčku Slovana sa musia dať dokopy, aby v domácom prostredí bodovali naplno. 

MŠK Púchov – Partizán Bardejov BŠK 3:0 (2:0)

Góly: 6. Munyorove, 11. Pilát, 90. Vlček. ČK: 54. Petko (hostia)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Pillár – Berežný, Bartek, Petko, Kica, Človečko, Horodník, Belunek (75. Leško), Milunović, Keresteš, Maník

Zdroj: ahojbardejov.sk