Od Interu debakel!

Bardejov

19.8.2017

Dnes odohrali muži ďalšie kolo II. ligy. Proti Interu Bratislava (domáce zápasy hráva v Stupave), sa Bardejovčania predstavili v lige naposledy v sezóne 98/99 (v jeseni naši muži podľahli doma Interu 0:3, a v poslednom meraní síl 23.4.1999 prehrali na Interi vysoko 10:0) . Následne Bardejov vypadol z ligy.

Dnes je ale situácia úplne iná. Partizáni sú v 2.lige stále na horných priečkach, Inter Bratislava je v 2.lige nováčik. Zatiaľ čo je Bardejov aktuálne 3. v tabuľke a bez inkasovaného gólu,so ziskom 7 bodov, Interu sa v 3 zápasoch podarilo získať 3 body po víťazstve nad Sereďou.

Inter Bratislava – Partizán Bardejov  5:0 (2:0)
Góly: 11´,33´a 65´Prekop, 70´Mance, 90´Osmani (pen.)
ŽK: 30´Štrba – 18´Jacko, 26´Gruca, 88´Ľalík, 90´Berežný, 90´Andraščík

526 divákov

Zostavy
FK Inter Bratislava: Kollár – Štrba, Tóth, Kochan(70´Bezák), Fedor(58´Mance), Prekop, Baldovský, Labuda, Petráš (C), Šulc(75´Špak), Osmani

Partizán Bardejov: Gmitter – Jacko, Berežný, Grohoľ, Belunek, Gruca(77´Ľalík), Verčimák(73´Didik), Ivanko Macej(46´Szczepański), Andraščík (C), Pangrác-Piter, Hamuľak

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu a oba celky nechceli spraviť chybu. Pokojný úvod však zmenil rýchly gól domácich, ktorý v 11. minúte zaznamenal z brejku Erik Prekop. Ďalšia hviezdna chvíľa mladého útočníka, ktorý je u nás na hosťovaní z Trenčína prišla v 37. minúte, keď po ďalšom centri z kraja zvýšil na 2-0. Polčas jasne ovládali naši chlapci a Kollára z kľudu vyrušil iba pokus z priameho kopu v 40. minúte stretnutia.
Druhý polčas sa začal aktivitou hostí, ktorí sa chceli za každú cenu vrátiť späť do zápasu. Najväčšiu šancu hostí v zápase spálil Gruca, ktorý bol sám pred Kollárom, no vysoko prestrelil. Nedáš dostaneš. Presne toto pravidlo sa potvrdilo, keď  v 66. minúte Erik Prekop parádnou strelou z diaľky zavŕšil svoj hetrik, 3-0. Náš ofenzívny galakoncert pokračoval v 70. minúte, keď debutujúci Armando Mance strelil svoj premiérový gól v žltočiernom drese. Do konca zápasu sme pokračovali v dominantnom výkone a v 90. minúte po faule v šestnástke na Manceho premenil Elvis jedenástku a uzavrel tak skóre zápasu na 5-0. Stupava tak zostala stále nedobytá a po výhre nad Sereďou (2:1) tu padol Partizán Bardejov.