Na Štefana sa uskutoční futsalový turnaj

V prípade, ak to situácia s koronou nedovolí, turnaj sa preloží.

V Športovej hale Mier sa presne o dva mesiace uskutoční Prvý ročník Štefanského futsalového turnaja pod hlavičkou Partizána Bardejov. Štartovné bude 60 eur na jeden tím, hlavnou cenou bude finančná čiastka 300 eur. 

Hrať sa bude na halové bránky, proti sebe nastúpia piati proti piatim (jeden brankár a štyria hráči v poli). Na časomiere bude bežať hrubý čas 2 x 15 minút. Organizátori predpokladajú, že sa bude hrať v dvoch skupinách (podľa počtu prihlásených družstiev), nasledovať bude štvrťfinále, semifinále a turnaj by mal v podvečerných hodinách vyvrcholiť finálovým duelom. V play-off sa už bude stopovať čistý čas. 

„V skupinovej fáze bude zápasy rozhodovať jeden rozhodca, v nadstavbe to budú dvaja profesionálni rozhodcovia. Pre všetkých bude k dispozícii občerstvenie, bufet. Vyhlásený bude najlepší hráč turnaja, najlepší strelec a najlepší brankár,“ uviedol hlavný organizátor turnaja Marek Paľo. 

V skupinovej fáze za výhru získa družstvo dva body, za remízu bod. V prípade rovnakého počtu bodov do play-off postúpi ten tím, ktorý bude mať v tabuľke viac strelených gólov. Vylosovanie prebehne pred začiatkom turnaja, na základe toho, koľko tímov sa prihlási. Predbežný začiatok je stanovený na 9.00 hod. 

V prípade, ak aktuálna situácia ohľadom koronavírusu nedovolí turnaj odohrať v stanovenom termíne, organizátori ho preložia na iný neskorší termín.

Ak si chcete počas Vianoc zašportovať a zasúťažiť, vyskladajte si svoje mužstvo a prihláste sa na čísle 0905 702 713.

Zdroj: ahoj.tv