Nová filozofia prináša ovocie

18.8.2017, VsFZ

 

 

 

 

 

 

 

V Bardejove pred touto sezónou zmenili filozofiu obsadzovanie miest v kádri.  Namiesto nákupu drahých legionárov sa rozhodli staviť na vlastných odchovancov. Z 18 hráčov, ktorí sa objavilo na súpiske proti Popradu,  je ich rovná polovica. V základnej zostave ich nastúpilo šesť.

image

Pred letnou prípravou mužstvo opustil skúsený brankár Novák a rozpadol sa stred obrany.  Ladislav Šosták prestúpil do Michaloviec. Vladimír  Staš doliečoval zranenie a tak s prípravou začal neskoro. Poľský tréner Ryszard Kužma mal teda pri skladaní obraných radov Partizána neľahkú úlohu. Zatiaľ sa mu však darí. Jeho mužstvo v prvých troch kolách neprehralo a nedostalo ani gól. Brankárskou jednotkou sa stal 22-ročný Richard Gmitter, odchovanec Partizána. Šanccu od trénera dokonale využil. o všetkých troch doterajších zápasoch ukázal niekoľko efektných zákrokov a mužstvo výrazne podržal. Stopérsku dvojicu tvoria ďalší dvaja odchovanci Dávid Berežný (21) a Ľubomír Pangrác-Piter (19).  Chlapci sa v prípravných zápasoch zohrávali a nevyhli sa chybám. Ich výkony však rastú od zápasu k zápasu. Defenzívu na kraji dopĺňa ďalší z hráčov, ktorých futbalové krôčiky začali v Bardejove –  Dávid Belúnek (21).  Nie je to však len o mladých. Vekový priemer bardejovskej defenzívy „kazí“ 32-ročný Vladimír Andraščík. Hráč s veľkými skúsenosťami a prehľadom je stmeľujúcim prvkom a dokáže svojich mladších kolegov usmerniť.

image

Tréner Riszard Kužma o mládežníkoch v základe povedal: „Sú to noví hráči ale aj ja som v Bardejove nový. Svoje miesto v základnej zostave si zaslúžili tvrdou prácou v príprave a na tréningoch. Nehľadíme na vek. Nepozerám na to koľko majú rokov. Hrajú, lebo si to zaslúžia.“

image