Partizán začal prípravu na novú sezónu

Zohrajú niekoľko zápasov.

Partizán Bardejov odštartoval v polovici júna prípravu na novú sezónu. Tréningy mužov sa konajú každý deň, utorky a štvrtky sú dokonca dvojfázové. Klub momentálne pracuje aj na doplnení kádra tak, aby bolo mužstvo schopné hrať druhú ligu. 

„Snažíme sa po tej korone dať dokopy nejako kondične. Chlapci na sebe pracovali, nemajú kondične až také resty, ale jednoznačne budeme musieť popracovať na doplnení kádra na určité posty, ktoré nám odišli. Tento káder sa musí doplniť. Doplňovali sme ho v zime, podarilo sa nám ho adekvátne doplniť, žiaľbohu sa to teraz všetko trošku znova rozbilo, takže to všetko musíme vyskladať nanovo,“ uviedol Jozef Kukulský, tréner mužstva. 

Tréner Jozef Kukulský hodnotí podmienky na prípravu ako kvalitné a verí, že sa vedenie dohodne s hráčmi, ktorých vybral. Pre plnohodnotné fungovanie tímu bude okrem iného dôležité aj nastavenie financovania. Prípadné zmeny sú stále v štádiu rokovania. 

„Darmo môžeme rozprávať, čo chceme, všetko je to o financiách. Keď nebudú financie, tak druhá liga bude pre Bardejov náročná. Jeden človek to utiahnuť určite nemôže, takže je tam potrebná spolupráca viacerých ľudí, mesta, sponzorov – nájsť spoločnú reč a ten futbal robiť tak, ako sa má, nie na kolene, pretože druhá liga je všade vo svete celoštátna, je to nejaký top, v druhej lige by to malo byť profesionálne. Keď sa chceme hrať, že je to profesionálne, ale je v skutočnosti je to poloamaterizmus, tak potom to aj tak všetko vyzerá,“ podotkol Kukulský. 

Tím absolvoval po prestávke svoj prvý zápas v Stropkove, kde remizoval 2:2. Na domácej pôde si ďalej zahrá s Košicami, cez víkend si zase zmeria sily na prípravnom zápase so Spišskou Novou Vsou. 

„Všetko je to o tom, že hráči sú noví, tá súhra tam ešte nie je taká, ani nejak nemodelujeme a nepripravujeme mužstvo po hernej stránke, pretože sa to stále ešte obmieňa, takže viac sa teraz venujeme kondičnej stránke. Sú to hráči, ktorí už v druhej lige musia niečo vedieť, tam to je už o individuálnom výkone – či sa nám hodia do nášho mužstva, systému, takže je to viac-menej o tom posledovať si tých hráčov, či budú pre nás platní, či budú pre nás hlavne posilami a čisto hráči do základnej zostavy. My potrebujeme doniesť minimálne šesť hráčov do základnej zostavy, ale kvalitných futbalistov. Nebudeme môcť konkurovať v druhej lige, keď títo hráči neprídu,“ skonštatoval tréner. 

Klub potrebuje jednoznačne doplniť posty najmä v stredovej osi, v pozícii obrany a v pozícii hrotového útočníka.

Zdroj: ahoj.tv