Presuny vrámci Šariša sú mu známe

zdroj: www.korzar.sk, autor: Peter Cingeľ

 

 

 

 

 

 

Ľubomír Ivanko-Macej po svojom druhom príchode do Bardejova dobre zapadol do mužstva a našiel si v ňom stabilné miesto.

BARDEJOV. S futbalom začínal Ivanko-Macej v rodnom Prešove.

„Som odchovancom Tatrana Prešov, ale s futbalom som začínal na základnej škole v SAFI Prešov, klube venujúcom sa výchove mladých futbalistov. Do Tatrana som prešiel ako deväťročný. Hrával som tam za žiacke, aj dorastenecké kategórie. Reprezentoval som Slovensko v mládežníckych kategóriách U18 a U19,“ hovorí ľahkonohý, dobre technicky vybavený stredopoliar, ktorý sa okrem kvalitných prihrávok spoluhráčom vie presadiť aj strelecky.

Dvakrát do tej istej rieky

V Tatrane sa prepracoval až do A-mužstva. Veľa v ňom však nehrával, a tak na jeseň sezóny 2012/13 prijal prvýkrát ponuku z Partizána Bardejov.

„Bol som na hosťovaní v Bardejove, ale kvôli zraneniu som nastúpil len v niekoľkých zápasoch. Vrátil som sa do Prešova a chcel som pomôcť pri záchranárskych prácach v najvyššej súťaži. Opäť som sa však zranil a vypadnutie Tatrana som sledoval len z tribúny. V Prešove som pobudol ešte dve sezóny,“ pokračuje v opise chronológie svojej doterajšej kariéry.

História sa opakovala a Ľubomír si to namieril opäť do bardejovského Partizána.

„Opätovne som využil ponuku na pôsobenie v Bardejove. Hosťovanie mi už medzitým skončilo a čakám na dohodu klubov. Rád by som v Bardejove zostal, som tu spokojný. Kolektív sa omladil a v kabíne je pohoda. Na jar nás čakajú ešte tvrdé boje o postup. Verím však, že do prvej šestky sa dostaneme,“ tvrdil v čase rozhovoru.

Hoci je to ešte asi ďaleko, Ivanko-Macej nezabúda ani na to, čo bude robiť, ak raz zavesí kopačky na klinec. Úspešne ukončil štúdium manažmentu a v súčasnosti pokračuje v inžinierskom štúdiu v Košiciach.