R. Švec nebude hrať minimálne 6 týždňov

Zlomená noha v zápase proti Popradu.

Trávnik bol zamrznutý, teplomer ukazoval mínus osem stupňov Celzia. Aj to sa podpísalo pod nešťastný moment v zápase druhej ligy medzi Bardejovom a Popradom.

Hosťujúci Martin Šarišský nešetrne fauloval Bardejovčana Rastislava Šveca a po strete v šestnástke mu zlomil nohu.

Privolaná musela byť záchranka, 21-ročný futbalista bol okamžite prevezený do nemocnice.

Švec: Na súpera sa nehnevám

Vyšetrenia ukázali zlomenie pišťali a ihlice na pravej nohe.

„Mrzí ma to, zľakol som sa. Aj také veci však prináša futbal. Na súpera sa nehnevám, ospravedlnil sa mi. Viem, že to nespravil naschvál,“ po smolnom zápase povedal zranený Rastislav Švec.

Nútene pauzovať bude šesť až osem týždňov.

„Ďakujem všetkým lekárom a personálu za starostlivosť. Takisto si vážim podporu spoluhráčov, priateľov a rodiny. Ďakujem za každú správu,“ dodal.

Verí v rýchly priebeh

Vyšetrenia v pondelok ukážu, či bude musieť podstúpiť operáciu.

„Na 90 percent sa jej vyhnem. V mojej kariére je to vôbec prvé veľké zranenie. A verím, že posledné. Dúfam, že priebeh liečby bude čo najrýchlejší,“ zaprial si.

Nešťastná situácia sa odohrala už v 12. minúte prvého jarného zápasu druhej ligy. Martin Šarišský obišiel len so žltou kartou.

„Prebral som si loptu a hodil ju do šestnástky. Dal som si to síce na dlhú nohu, ale bol som pri nej prvý. Tesne pred súbojom so súperovým stopérom som si loptu posunul a on mi v plnom náprahu kopol do nohy. Hneď som vedel, že to bude niečo zlé,“ opísal nešťastný moment.

Návrat ešte v tejto sezóne?

Rastislav Švec sa chce na trávnik vrátiť ešte v tejto sezóne.

„Keď to nepôjde, nič nebudem siliť. Zdravie je prvoradé. Pokúsim sa však spraviť preto maximum,“ povedal.

Bardejov po faule na Šveca otvoril skóre z pokutového kopu. Do prestávky síce Poprad vyrovnal na 1:1, ale posledné slovo mali domáci.

V poslednej minúte im zariadil výhru Lutfi Bilali.

„Gratulujem chalanom k cennému víťazstvu. Ak to bude možne, budem ich podporovať z tribúny. Ak nie, určite aspoň spred obrazovky. Sme super kabína, cieľom je stred tabuľky,“ uviedol.

Chce ísť do Fortuna ligy

Futbalista Bardejova verí, že ho zranenie vzpruží a vo futbale dosiahne všetky vytýčené ciele.

„Rád by som sa dostal do Fortuna ligy. A potom možno aj viac. Mojou obľúbenou ligou je Premier League a tímom Real Madrid,“ uzavrel bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

Zdroj: sportnet.sme.sk