Tréner B. Benko: teší ma, že body ostali doma

VIDEO tlačová konferencia po zápase Bardejov – Ružomberok B

Domáci tréner Branislav Benko po víťaznom dueli povedal: V prvej tretine sme ako keby boli prekvapení, že Ružomberok tvrdí muziku, boli sme nervózni. Bolo to na nás vidieť. Bol tlak, že už by bolo potrebné získať víťazné body z domáceho ihriska. Pomohol nám gól Adriána Leška, potom sa chlapci trošku ukľudnili. V druhom polčase nám vyšla štandardka, okrem iných šancí, dali sme gól. Desať minút pred koncom nás podržal dvomi zákrokmi brankár Pillár a sme veľmi radi, že sme získali tri body.

Ružomberok bol náročný súper. V kútiku duše sme sa ho, pravdupovediac, obávali, lebo išiel o ňom dobrý chýr a to aj potvrdili, že sú dobré mužstvo. O to nás viac teší, že body ostali doma. Pred zápasom sme museli pristúpiť k zmene v základnej zostave, keďže musí hrať jeden hráč do 21 rokov a náš útočník Voško je trošku mimo formy, tak sme museli postaviť do brány mladého Dávida Pillára a on sa svojej úlohy zhostil ako jednotka. Takže tento ťah nám vyšiel.“

Tlačová konferencia

Hosťujúci asistent trénera Peter Struhár zápas videl takto: V prvej tretine zápasu sme držali loptu, cirkulovali sme s loptou, len do nejakej finálnej fázy sme sa nedostali a nemohli sme vystreliť na bránu. Čo sa týka centrov, tam boli nepresnosti a domáci využili brejkovú situáciu, kde nám po našej pravej strane zbehol hráč a zakončil. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme byť trošku dôraznejší a dostávať loptu do pokutového územia a musím priznať, že veľmi sa nám to nedarilo.

V druhom polčase mal Bardejov oveľa viac šancí ako ten prvý polčas, možno z toho, že sme chceli zápas nejako zvrátiť. Prišiel rohový kop, kde sme druhú loptu nezachytili a bolo z toho 2:0. Do zápasu sme sa mohli dostať po centri v 80. minúte, ešte by sa možno dalo niečo robiť s tým zápasom, ale tým pádom ideme bez bodov domov. Gratulujem domácim.“