V Bardejove na jar

8.9.2016

 

 

 

 

 

 

 

Bardejovčania na novom štadióne až na jar

Tomáš Zagiba

 

V Bardejove síce rekonštrukcia štadióna finišuje, no hráči Partizána si na ňom už v tomto kalendárnom roku nezahrajú. Aktuálny líder druhej ligy skupiny Východ dohrá jesennú časť v neďalekej Bardejovskej Novej Vsi.

Dôvodov je viacero, no hlavným je fakt, že na zrekonštruovanej ploche nie je adekvátny trávnik. „Do konca tohto kalendárneho roka budeme hrať v Bardejovskej Novej Vsi. Na našom ihrisku bola totiž tráva vysadená o mesiac neskôr a práve tento mesiac nám teraz chýba. Štadión by sa mal odovzdať koncom októbra, v polovici novembra už nemá zmysel ničiť trávnik. Na jar ale určite privítame fanúšikov na našom štadióne v Bardejove,“prezradil pre mestskú televíziu prezident klubu Stanislav Soroka.

V hre je stále možnosť „uzavretia“ bardejovského štadióna, čo znamená, že by sa dostavala aj štvrtá tribúna. „Chýba nám severná časť tribúny, je to v štádiu riešenia, no nie je to o mne. V septembri a v októbri budú prebiehať terénne úpravy. Verím, že všetko sa dokončí a jarnú časť už dôstojne odštartujeme na našom trávniku,“ zaželal si S. Soroka.

Bardejov dlhodobo patrí medzi najlepšie celky v druhej lige. V tejto sezóne má o motiváciu postarané, keďže súťaž sa bude o rok poriadne zužovať. Tradičný klub nechce chýbať v nadstavbovej časti, vďaka čomu by si takmer naisto udržal druholigovú príslušnosť.

„V lete sme sa posilnili, hoci niektorí hráči po skončení minulej sezóny od nás aj odišli. Máme nový káder, ktorý sme kvalitne doplnili a omladili. Trénerom i funkcionárom sme povedali, že cieľom nie je len bojovať o umiestnenie v prvej šestke, chceme sa pobiť o popredné priečky,“ doplnil na záver prezident Hornošarišanov.

Zdroj: Bardejovská televízia, foto: Erik Demek