V Košiciach vyrovnaný zápas

Bardejov inkasoval gól v samom závere.


Košickí futbalisti odohrali v utorok napoludnie druhý prípravný zápas. Po úvodnej prehre 2:3 v Trebišove si napravili chuť triumfom 2:1 nad druholigovým konkurentom z Bardejova.

V mrazivom počasí mali „žlto-modrí“ v prvom polčase územnú i streleckú prevahu, v zakončení však zlyhávali. Po prestávke sa dostalo na ihrisko viacero mladých hráčov a medzi nimi aj autor oboch gólov – Kórejčan Guyhyun Jung. Skóre zápasu najprv otvoril a po vyrovnaní hostí z pokutového kopu rozhodol o konečnej podobe výsledku v samotnom závere.

„Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý a mali sme tam množstvo šancí. Škoda, že sme nepremenili aspoň nejakú. Po prestriedaní mali trochu viac z hry hostia, ale mladí chlapci to zvládli celkom dobre a každý takýto zápas je pre nich skúsenosťou. Niečo sme opäť nacvičili a som rád, že sme napokon vyhrali,“ zhodnotil víťazstvo 2:1 stredopoliar Kamil Karaš. 

Jednu z viacerých nepremenených „tutoviek“ mal na svedomí aj on. Za stavu 1:1 neskóroval z ideálnej pozície pred bránkou. „Zbytočne som si to tam preberal a chcelo to pohotovejšiu strelu z jednej. Moja chyba, ale našťastie ma nahradil Jung. Predviedol dve pekné zakončenia a strhol to teda našu stranu.“

Podľa trénera Branislava Benka splnil prípravný duel proti Bardejovu všetko, čo bolo v pláne.

„Jedna partia odohrala jeden polčas, druhá druhý. Aj mladí hráči sa zhostili svojej úlohy a dotiahli to do víťazného konca. Videli sme dostatok šancí, hlavne v prvom polčase. Po prestávke to bolo vyrovnanejšie, ale v tomto mrazivom počasí to bol dobrý futbalový zážitok,“ skonštatoval spokojným tónom Benko.

Na margo dvojgólového výkonu mladého Junga doplnil: „Chlapec je ešte v dorasteneckom veku, ale ukázal perspektívu. Dal dva góly a to ešte jednu nevyužil. Všetko má vo svojich rukách a závisí iba od neho, ako bude pracovať ďalej. To platí o všetkých našich mladých hráčoch. Majú sa tu od koho učiť a to je pre nich ideálne.“

Prípravný zápas:

FC Košice – Partizán Bardejov 2:1 (0:0)

Góly Košíc: Gyuhyun Jung 2