V úvodnom kole víťazne

Z Popradu si vezieme tri body.

V otváracom zápase druhej futbalovej ligy nastúpili futbalisti Partizána Bardejov na pôde Popradu. Obaja zástupcovia Prešovského kraja chceli získať úvodné tri body a tak sa očakával zaujímavý zápas pred kamerami. 

Úvodný gól nového ročníka strelil v štyridsiatej minúte domáci Grešák, ktorý prekonal hosťujúceho Čikoša-Pavlička. Partizáni sa však z inkasovaného gólu otriasli veľmi rýchlo a už o štyri minúty Brigant vyrovnal na 1:1. Takýmto skóre sa skončil aj úvodný duel. 

Po zmene strán sa z gólov radovali už len Šarišania. V 73. minúte domáceho Vavrúša prestrelil legionár Bardejova Santos a v samom závere tesne pred nastaveným časom Serečin spečatil víťazstvo hostí. FK Poprad v úvodnom dueli pred viac ako 500 divákmi podľahol Partizánu Bardejov 1:3. 

FK Poprad – Partizán Bardejov 1:3 (1:1)

Góly: 40. Grešák – 44. Brigant, 73. Santos, 90. Serečin  

Popradčania nastúpili v tejto zostave: Vavrúš – Seb. Jurčišin, Kočik, Kuc, Luterán, Grešák, Gallovič, Sven Jurčišin, Matallana, Hurný (62. Budinský), Legnani (71. Maliňák) 

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko, Tatar (80. Petko), R. Švec (88. Rabik), Maťaš, Brigant, Santos (88. Keresteš), Horváth, Jarzebak, Mikolaj, Serečin, Lukáč (65. Stachura) 

Tréner Popradu Stanislav Ďuriš po skončení zápasu uviedol. „Chceli sme hrať útočný, kombinačný futbal, to sa nám aj podarilo. Obrana hrala vysoko, v hre boli moderné veci, s výkonom som veľmi spokojný. Hostia nám dali pekné góly, je to aj o kvalite súpera.“ 

Hosťujúci kouč Jozef Kukulský zhodnotil stretnutie nasledovne: „Chcel by som vyzdvihnúť výkon Popradu. Dnes vyhralo šťastnejšie mužstvo. Ukázali sme charakter, srdce po víťazstve. Poprad hral kvalitne a ja som za body rád, tešia ma. Máme čo naprávať, máme na čom pracovať. Dnes oproti prípravnému zápasu s Prešovom sme nehrali tak uvoľnene. Musíme sa pripraviť na ďalšie zápasy.“

zdroj: ahoj.tv