Veľká skúsenosť na nezaplatenie

Andrej Stolárik je najmladším hráčom Partizána Bardejov.

„Som veľmi rád za túto príležitosť, ktorú som dostal. Každý jeden tréning mi niečo dáva. Či už po ľudskej alebo futbalovej stránke,” povedal na úvod nášho rozhovoru najmladší hráč druholigového kádra Partizána Bardejov Andrej Stolárik.

Sedemnásťročný stredopoliar trénuje s A-mužstvom už od jesene. Bardejovský káder je v poslednom čase nabitý cudzincami a aj tréner je zo zahraničia. Problémy s dorozumievaním so staršími hráčmi, legionármi a trénermi však študent bardejovskej SPŠ nemá: 

„So staršími hráčmi vychádzam veľmi dobre. Komunikácia s trénerom a legionármi je v angličtine a je bez problémov.” 

Andrej vidí svoje ciele jasne. Sú v symbióze futbalu a štúdia: „Bez futbalu si neviem predstaviť ani jeden deň. Mojou prioritou je však úspešne dokončiť školu a zamestnať sa. Určite by som bol rád, ak by som pravidelne hrával v A-mužstve Partizána Bardejov.”

Nie každému mladému futbalistovi sa podarí nastúpiť v sedemnástich proti prvoligistom. Bardejovská futbalová nádej takúto skúsenosť už má. Hoci len na pár minút a v prípravných zápasoch, ale zahral si už proti dvom účastníkom najvyššej súťaže.

 „Doteraz som nastúpil v dvoch prípravných zápasoch. V prvom proti Michalovciam, som bol na ihrisku 10 a proti Ružomberku 5 minút. V oboch som nepociťoval až taký veľký stres a cítil som sa dobre. Rozdiel medzi tréningom v doraste a medzi mužmi je hlavne v rýchlosti, kvalite a v prevedení jednotlivých cvičení. Hlavný rozdiel v zápase je v nasadení. Ako mladý hráč pociťujem väčšiu zodpovednosť ako v doraste, lebo si vážim každú minútu na ihrisku. Vďaka tomu, že vyučovanie prebieha momentálne dištančnou formou, dokážem bez problémov skĺbiť školu a tréningový proces.“

Zdroj: sportnet.sme.sk