Veľké gesto futbalistov Partizána Bardejov a BNV

Rozhodli sa pomáhať.

Kvôli pandémii a nebezpečnému koronavírusu klesol počet darcov najcennejšej tekutiny a nemocniciam dochádza krv. Zachrániť životy a pomôcť tak tým, ktorí to naozaj potrebujú sa rozhodol futbalový klub Partizán Bardejov BŠK na čele s prezidentom klubu Stanislavom Sorokom v spolupráci s futbalovým klubom ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves. 

Hráči, vedenie, realizačné tímy, tréneri i funkcionári oboch klubov z Horného Šariša sa preto rozhodli spojiť sily a postupne darovať krv bardejovskej nemocnici. 

„V týchto ťažkých časoch potrebujeme pomáhať a som rád, že v mene futbalového klubu Partizán dokážeme pomôcť ohrozeným skupinám. Postupne v stredy a štvrtky darujeme krv Nemocnici s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove. Som rád, že sa k nám pridal aj môj kamarát, taktiež poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Bochňa,“ ozrejmil Stanislav Soroka, prezident Partizána. 

Darovanie krvi trvá približne hodinu a darca na jeden raz daruje zhruba 450 mililitrov krvi. Každé tri mesiace môžu krv darovať muži a ženy každé štyri mesiace. Vo všetkých nemocniciach platia preventívne opatrenia. Pridajte sa aj vy a pomôžte ľuďom v núdzi. 

Za futbalový klub Partizán Bardejov a Bardejovskú Novú Ves sa rozhodli pomôcť (na fotke horný rad): Ján Čikoš – Pavličko, Andreas Kyjak, Tomáš Kendra, Michal Dzurko, Mário Jančošek, Andrej Gbur, Stanislav Soroka, Ľubomír Čekan, Marián Kurty, Romulo Silva Santos (na fotke dolný rad): Samuel Harčarik, Jiří Hejda, Saveli Somov, Mark Podolski. Ďalej sú to Rastislav Kica, Branislav Benko, Jozef Kukulský, Patrik Mihaľ, Alexander Tyč, Ladislav Stachura (darovanie krvi už absolvoval v piatok). 

Darovať krv chceli aj ďalší členovia týchto futbalových klubov, no kvôli liekom či chorobe nemohli. Ostatní hráči i členovia realizačných tímov sa ešte môžu pridať a takisto môžu ísť krv darovať.

Zdroj: ahoj.tv