Vyjadrenie prezidenta klubu Stanislava Soroku ku koronavírusu

Zápasy sú naďalej odložené.

Vážení futbaloví priatelia, nachádzame sa v zložitej situácii, keď koronavírus aj na Slovensku zastavil všetky športové súťaže.

Z dôvodu šírenia rôznych dezinformácii ohľadom fungovania nášho klubu (či už A družstiev alebo mládežníckych celkov) vás chcem ubezpečiť, že všetci v klube (tréneri, hráči, vedúci družstiev, zdravotníci) sa už teraz nevieme dočkať pokynu na opätovné povolenie trénovať a hrať, no ako deklaruje Slovenský futbalový zväz aj v dnešnom stanovisku: „Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia. SFZ ruší všetky reprezentačné zrazy naplánované do 31. mája 2020, vrátane výberov regionálnych a oblastných futbalových zväzov. Všetky súťaže riadené SFZ sú pozastavené do 30. apríla 2020 a stretnutia odložené na neurčito.“

Neostáva nám nič iné len počkať na ďalšie pokyny, či už od SFZ alebo od samotnej vlády. Verím, že spoločne tieto ťažké časy zvládneme a že sa čím skôr uvidíme na futbalových trávnikoch.

S pozdravom, Stanislav Soroka, prezident klubu Partizán Bardejov BŠK