Záchranu zabezpečiť v predstihu

Bardejov s prvou jarnou prehrou


V II. lige naposledy Bardejov prehral ešte 20. októbra minulého roka. Odvtedy ťahal šnúru štyroch víťazstiev a dvoch remíz, vďaka ktorej sa vymanil zo zóny zostupu. Rozbehnutý Partizán ale v nedeľu na dobré výsledky z ostatnej doby nenadviazal. Na pôde posledného Trebišova prehral po nevýraznom výkone 0:1 a pred svojim súperom má už len jednobodový náskok.

Hoci mali Bardejovčania po celý čas loptu častejšie na kopačkách, do šancí sa, paradoxne, dostávali domáci. Až trikrát nastrelil žrď domáci útočník Ján Novák, ten istý hráč navyše v 18. minúte poslal z priameho kopu loptu na hlavu kapitánovi Jaroslavovi Kolbasovi, ktorý jediným gólom rozhodol o osude duelu.

„V posledných kolách sme získali veľa bodov, tentoraz sme prehrali s posledným tímom tabuľky. Chceli sme minimálne bod, žiaľ, nevyšlo to. Každé jedno kolo prináša prekvapenia, čoraz viac bodujú tímy zo spodných priečok. Čakal som, že podáme lepší výkon, že budeme nebezpečnejší v pokutovom území súpera a efektívnejší. Nie som spokojný s výkonom mužstva, no život ide ďalej. Pred nami je dôležitý domáci dvojzápas. Pokúsime sa ho zvládnuť, chceme sa totiž vyhnúť záchranárskym prácám,“ zhodnotil kormidelník Šarišanov Roman Berta, ktorý bol už hlavou pri domácich zápasoch proti Liptovskému Mikulášu a Lipanom.

V drese Bardejova nastupuje po zimnom posilnení kádra množstvo skúsených futbalistov, predovšetkým bývalých hráčov Tatrana Prešov. Nie so všetkými však vládne spokojnosť. „Keď som na jeseň prevzal mužstvo, káder nebol konkurencieschopný. Snažili sme sa ho preto v zime doplniť. Všetci hráči, ktorí k nám prišli, majú kvalitu, no na druhej strane, nie vždy to na ihrisku dokážu predať. V tomto sa musíme zlepšiť,“ netají Berta.

Jednou zo zimných posíl je navrátilec Slavomír Kica, ktorý sa stal i kapitánom mužstva. Ani skúsenému krajnému bekovi sa výkon mužstva v Trebišove nepozdával. „Zbytočne sme inkasovali zo štandardky, keď sme opäť nepokryli súperovho hráča. V ostatných kolách sme dvakrát doťahovali výsledok a zvládli sme to, no nie vždy to vyjde. Trebišov si umne udržal jednogólový náskok a vyhral. Musíme sa z toho poučiť, pretože toto sú zbytočné prehry, kvôli ktorým budeme mať nepokojnú jar,“ uzavrel pre ProFutbal.sk 34-ročný obranca.

Zdroj: profutbal.sk