Ženy neobhájili titul.

28.5.2018

 

 

 

 

 

Ročnú snahu Bardejovčaniek zničili páni v pruhovanom v priebehu niekoľkých minút
Bardejovčanky mali titul získať, no všetko je napokon ináč
V rozhodujúcom zápase o majstrovský titul v prvej futbalovej lige žien vycestoval doposiaľ neporazený Partizán Bardejov do Bratislavy, kde si sily zmeral s domácim Slovanom. Bardejovu by na titul stačila okrem výhry aj remíza alebo prehra o gól (okrem výsledku 1:0), no Partizánky chceli aj osemnásty zápas v sezóne doviesť do úspešného konca. V zápase o všetko však rozhodli nepresné verdikty rozhodcov a tak aj keď dievčatá z východu Slovenska mali titul na dosah, po záverečnom hvizde im ostali oči pre plač. A toho plaču bolo teda viac ako dosť. Prehrať a prísť o titul neférovým spôsobom zabolí každého.
V úvode boli aktívnejšie Bardejovčanky, no postupne sa hra vyrovnala. V devätnástej minúte zaútočili domáce, no šancu Hollej brankárka Mochnacká zlikvidovala. O štyri minúty sa Slovanistky tešili, keď skóre otvorila Koleničková.
Vyrovnaná partia pokračovala aj po zmene strán. Prvý zlom v dueli nastal v 51. minúte, keď po štandardke sa hlavičkou presadila Dimitrijević a vyrovnala na 1:1. Na strane hostí vypukla obrovská radosť, ktorá však trvala krátko, nakoľko asistent rozhodcu odmával postavenie mimo hry, ktoré videl asi len on sám.
Už tento moment naznačil, že získať titul na Slovane nebude ľahké. Ďalšia rana prišla o deväť minút, tento raz zaúradoval hlavný rozhodca, ktorý si vymyslel faul Lemešovej na domácu Hollú a hráčke Bardejova udelil druhú žltú kartu a neoprávnene ju vylúčil.
Dva nešportové údery Bardejovčanky ešte viac nabudili a všetky sily vrhli do útoku. Vedeli totiž, že prípadný gól ich priblíži k majstrovskému titulu a k účasti v Lige majstrov veľmi blízko.
O niekoľko minút trafili Partizánky brvno opäť po hlavičke Dimitrijević. Tlak Bardejova sa stupňoval aj keď hral o jednu hráčku menej, no streliť vytúžený gól sa mu už nepodarilo. Po záverečnom hvizde vypukla na ihrisku radosť domácich žien a naopak, sklamanie Bardejova bolo neprehliadnuteľné. Prísť o majstrovský titul kvôli rozhodcom… opäť sa tak potvrdilo, že na Slovane sa tituly nezískavajú.
Paradoxom je, že aj v uplynulom ročníku rozhodcovia v zápase Bardejova so Slovanom evidentne pomohli hráčkam z hlavného mesta. Aj takto vyzerá šport na Slovensku.
Tréner Bardejova Ľubomír Čekan po zápase netajil sklamanie. „Najviac ma mrzí, že sme strelili regulárny gól a napriek tomu titul nemáme. Bol to zápas o jednom góle a aj keď sme ho dali, neplatil. Slovan má titul. Hrali sme v oslabení a ukázalo sa, že naša kondičná stránka je dobrá. Dievčatá do posledných chvíľ bojovali, vytvorili sme si šance, dali sme aj gól…“
ŠK Slovan Bratislava – Partizán Bardejov 1:0 (1:0)
Gól: 23. Koleničková, ČK: 60. Lemešová (po 2. ŽK)
Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Vagaská, Dimitrijević, Gmitterová, Hviščová, Lemešová, Galarovičová, Mikolajová, Havranová, Semanová (64. Bochinová), Mazurová
Koordinátor ženského futbalu v Bardejove, František Kuľka, po stretnutí len ťažko hľadal správne slová. „Ak robíte to, čo vás baví, tak je to veľký bonus. Za seba môžem povedať, že nie som ten typ, ktorý by si robil z vecí ťažkú hlavu. Dokážem si v sebe rýchlo upratať a isté veci skrátka filtrujem. Ak niečo robím, chcem to robiť najlepšie ako viem.
Je naozaj povzbudzujúce sledovať, že sa približujete k cieľu a že vydané úsilie prináša ovocie. Až dovtedy pokiaľ…
Pred začiatkom práve skončeného súťažného ročníka sme si v klube ujasnili hlavné priority a stanovili konkrétne a hlavne merateľné ciele, ktoré sme mali vždy pred očami. Z toho vychádzala aj naša každodenná náročná práca a častokrát aj na úkor času strávený s našimi rodinami.
Škoda, že čas nepatrí k obnoviteľným zdrojom. Vlastnej rodine som veľkým dlžníkom. Aj napriek tomu, že na východe nič nie je, ja som hrdý, že môžem pracovať v prospech ženského futbalu v klube Partizána Bardejov. Taktiež som hrdým východniarom. Tým sa nemôžete stať, ním sa môžete len narodiť!
Po poslednom našom zápase v Bratislave však cítim obrovskú frustráciu a krivdu zo zmarenia aktivít smerujúcich k dosiahnutiu nášho cieľa. Na efektívne riešenie problému nemusí byť človek génius. Nevyhnutné avšak je si problém analyzovať a nenechať sa pritom ovplyvniť emóciami. Ľudská myseľ je schopná rozhodovať sa, urobiť si obraz, keď má informácie a nie, keď ich nemá.
Preto sme sa dnes na vedení rozhodli o podaní podania na komisiu k zápasu na prešetrenie dvoch rozhodnutí rozhodcov, ktoré významným spôsobom ovplyvnili tento zápas – neuznaný gól pre ofsajd a vylúčenie našej hráčky. Čo si od toho sľubujem? Ja osobne nič, ale dievčatám chcem týmto dokázať, že to, čo robili celý rok, ako na sebe dreli aj v nepriaznivom počasí, malo zmysel. Výsledok to nezmení.
Čo by ale trebalo zmeniť sú „náhody“. Tých náhod v našich vzájomných zápasoch, či je to už u nás doma alebo v Bratislave je už aj na mňa akosi priveľa.
Elementárna slušnosť a ohľaduplnosť je náročnejšia ako bezohľadnosť, lebo vyžaduje isté úsilie podriaďovať sa. Až do včerajška som nedokázal pochopiť, čo všetko sa musí stať a môže byť za tým, že sa klub rozhodne administratívnym spôsobom kompetentných osôb zamedziť v pokračovaní futbalu na úrovni 1. ligy tak, ako to v krátkej minulosti urobili predstavitelia Spartaka Myjava (muži). Až do včerajška som nepoznal takýto pocit. Až do včerajška. Neprajem vám ho zažiť a prežiť nikomu z vás.“