Ženy porazili Žilinu 3:1, stále bojujú o titul

Prvé dejstvo ešte nerozhodne, po zmene strán dva góly.

V šestnástom kole prvej futbalovej ligy žien privítali futbalistky Partizána Bardejov celok Žiliny. Domáce po bezgólovej remíze s celkom NMŠK Bratislava v predchádzajúcom kole potrebovali bodovať naplno. 

Úvod zápasu vyšiel Bardejovčankám na výbornú a už v šiestej minúte Havranová otvorila skóre. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala, domáce upustili z tempa a hostky zo Žiliny sa začali dostávať do šancí. Priemerný výkon hostiteliek znamenal po polhodine hry vyrovnanie, keď domácu brankárku Pajonkovú prekonala Pružinská a hostky zaslúžene skórovali. Nič zaujímavé sa neudialo ani v ďalšej pätnásťminútovke a tak sa do šatní išlo za stavu 1:1.

Do druhého polčasu už nenastúpila jedna z najlepšie hrajúcich hráčok v prvom polčase Potengová. Hneď po rozohratí sa do gólovej príležitosti dostala Tipulová a dokázala streliť gól a poslala Partizán znova do vedenia. V 57. minúte definitívne odpor súpera zlomila Pavičević, ktorá pridala tretí gól. V ďalšom priebehu sa už len dohrávalo, Bardejov po nepresvedčivom výkone porazil Žilinu 3:1 a získal dôležité tri body. Najbližšie sa Bardejovčanky predstavia v Bratislave, súperom im bude Slovan. Práve tento zápas môže veľa napovedať v boji o majstrovský titul. 

 Partizán Bardejov BŠK – Žilina 3:1 (1:1)

Góly: 6. Havranová, 46. Tipulová, 57. Pavičević – 30. Pružinská

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Pajonková – Potengová (46. Vaľušová), Havranová, Dimitrijević, Pavičević, Zlatičanin (64. Lukčíková), Gmitterová, Galarovičová, Tipulová (77. Sivčová), Semanová, Vagaská

Zdroj: ahojbardejov.sk