Zmeny vo vedení klubu

Od novej sezóny NLF Partizán Bardejov.

V piatok krátko predpoludním sa uskutočnila tlačová konferencia futbalového klubu Partizán Bardejov pred začiatkom nového súťažného ročníka 2019/2020. Počas leta nastali v klube viaceré zmeny, prišiel nový sponzor a obmenilo sa aj vedenie klubu. Muži i ženy napokon podali prihlášku do druhej, resp. prvej ligy.  

„Dnes môžem privítať pána Dávida Gedeona ako nového generálneho riaditeľa klubu. Som veľmi rád, že sme druhú ligu mužov zachránili. Máme družstvo žien, máme mládež. Športovými výkonmi chceme robiť radosť divákom, pre nich sa to robí a takisto aby sme viedli deti ku športu,“ uviedol na začiatok prezident klubu Stanislav Soroka.  

Novým generálnym riaditeľom sa stal Dávid Gedeon, majiteľ firmy NLF Invest. Aj keď futbal nikdy nehral, je veľkým futbalovým nadšencom.  

„Pracujem s ľuďmi a futbal ma vždy fascinoval skôr z tej manažérskej stránky. Nie je to moja prvá skúsenosť, robili sme už futbal v dedine neďaleko Prešova. Druhá liga je však už profi úroveň. Ak by som išiel len investovať do futbalu, tak som mohol zvoliť aj iné mestá. Ja som priamo z Košíc. My sme sa aj s pánom Sorokom bavili o tom, že spolupráca nebude len o jednorazovej investícii, ale bavili sme sa o tom, že pokiaľ máme vstúpiť do klubu, tak to naozaj musí byť o dlhodobom projekte, o nejakej dlhodobej vízii a cieľoch.“

Nové vedenie klubu. Zľava Š. Ihnát, S. Soroka, D. Gedeon a L. Hricov

V klube nastali zmeny aj vo vedení. Novým manažérom klubu sa stal Šimon Ihnát, novým športovým riaditeľom Lukáš Hricov.   „Sú to ľudia, ktorí ma dennodenne obohacujú svojimi poznatkami zo športu a futbalu, ktorému rozumejú. Majú moju maximálnu dôveru, pretože tie myšlienky sú veľmi zaujímavé. Chceme priniesť nové veci, chceme pracovať s mladými a chceme pracovať na futbalovom imidži,“ pokračoval D. Gedeon.  

Kostra družstva mužov ostáva pokope, podobne by tomu malo byť aj pri ženách. Muži odštartovali prípravu, tréningov sa zúčastňuje viac ako tridsať hráčov, vedie ich Vladislav Palša, ktorý bude asistentom novému trénerovi.  „Klub opustili štyria hráči, Lipták, Korijkov, Staško a Horodník. Káder ešte nie je uzavretý, som rád, že na tréningoch je množstvo hráčov. Bude z čoho vyberať. Meno nového trénera ešte nie je známe, pracuje sa na tom,“ informoval manažér klubu Šimon Ihnát.  

Tlačová konferencia

Novým športovým riaditeľom sa stal Lukáš Hricov, ktorý ešte počas jarnej časti obliekal dres Tatrana Prešov.

„Celý život sa pohybujem vo futbale a futbalu by som sa chcel venovať aj v budúcnosti. Verím, že do Bardejova prinesiem nové poznatky a skúsenosti. Budem robiť najlepšie, ako viem.“  

 Za hráčov predstúpil pred novinárov Martin Dupkala, ktorý počas uplynulej sezóny patril k najlepším hráčom v kádri Partizána. „Príprava odštartovala sedemnásteho júna, postupne zarezávame. Trénujeme, testujeme, káder sa dopĺňa. Teším sa, že sa nám podarilo udržať niektorých hráčov, ktorí boli už oboma nohami preč z Bardejova. Kabína sa teší, že do klubu vstúpil pán Gedeon a za to mu ďakuje.“   

Práve o finančnej situácii v klube sa v ostatnom období rozprávalo viac ako inokedy a aj preto prezident klubu S. Soroka ozrejmil aj túto vec.  

„Finančná situácia v posledných mesiacoch bola veľmi zlá. Vstupom firmy NLF Invest sa to zlepšilo. Dnes v Bardejove máme druhú ligu, profesionálnu. Hráči majú svoje mzdy, z toho žijú. Ak im niečo mešká, naburáva to vzťahy. Dnes slovo financie už neskloňujeme. Sústrediť sa treba na hru a na výsledky. Chceme naplniť tribúny,“ dodal Soroka. 

V poslednom období sa na verejnosti vyronili informácie o zmene názvu klubu. Objasňuje generálny riaditeľ D. Gedeon. „Chceme zanechať tradičný názov Partizán Bardejov, rokovali sme, či je možné zakomponovať aj názov spoločnosti NLF. Dohodli sme sa na tom, že to bude možné, aktuálne sa rieši zápisnica a všetky zmeny prebiehajú u notára. Názov klubu bude NLF Partizán Bardejov.“

Zdroj: ahojbardejov.sk